Niezwykła szczelność i wytrzymałość okien skandynawskich

Niezwykła szczelność i wytrzymałość okien skandynawskich

Coraz więcej osób decyduje się na zakup okien skandynawskich. Co jednak sprawia, że wybór pada właśnie na nie? To bardzo proste! Tego rodzaju okna nie tylko charakteryzują się pięknym wyglądem, ale także znacznie ulepszoną funkcjonalnością.

Zalety okien skandynawskich

okna skandynawskiePierwszą i najważniejszą kwestią innowacyjną wprowadzoną w przypadku okien skandynawskich jest to, że otwierają się one na zewnątrz, jak i również obracają o sto osiemdziesiąt stopni. Taka zmiana była niezbędna do wprowadzenia w Skandynawii, bowiem często wieje tam silny wiatr co zmobilizowało tamtejszą społeczność do stworzenia doskonałych pod względem szczelności okien. W tradycyjnych oknach otwieranych do wewnątrz często powstawały szczeliny przez wzgląd na często sztormy i silne wiatry, jednak w przypadku, kiedy okna otwierają się na zewnątrz w przypadku silnych wiatrów zyskują na jeszcze większej szczelności ponieważ zostają dociśnięte przez wiatr do swoich framug, co niweluje wręcz do zera możliwość powstawania wszelkich wypaczeń i szczelin. Dlatego okna skandynawskie nie tylko cechują się przepięknym wyglądem, ale właśnie wytrzymałością. Okna skandynawskie produkuje się w głównej mierze z litego drewna iglastego charakteryzującego się wysoką jakością. Poza standardowymi modelami zawierającymi dwie szyby, można również spotkać tego typu okna posiadające trzy szyby, co sprawia, że jeszcze lepiej radzą sobie z izolacją termiczną, bądź akustyczną.

Okna skandynawskie cieszą się od lat ogromnym uznaniem nie tylko ze względu na szczelność i wytrzymałość, ale także wygodę. Ze względu na to, że otwierane są na zewnątrz, nie musimy wówczas zdejmować naszych rzeczy z parapetu, ani męczyć się w przypadku odsłaniania czy zasłaniania firankami. Kolejnym pozytywem jest fakt, iż dzięki zewnętrznemu otwieraniu łatwiej nam zagospodarować przestrzeń wokół okien, co jest bardzo ważnym atutem w przypadku małych pomieszczeń. 

Komentowanie jest wyłączone.