Niezbędnik do fotografii dziecięcej, czyli krótko o sprzęcie

Niezbędnik do fotografii dziecięcej, czyli krótko o sprzęcie

Dla niektórych osób zdjęcia to cały świat. Taki jeden, jedyny uchwycony moment, który już nie wróci, bo chwile są bardzo ulotne. Ja jako fotograf dobrze o tym wiem. Nieraz bardzo długo czeka się na odpowiednią pozycję, zwłaszcza, gdy fotografuje się zwierzęta.

Fotografia dziecięca – jaki sprzęt potrzebuję?

fotografia dziecięca

Trzeba mieć odpowiedni sprzęt do wykonywania zdjęć, aby zdążyć akurat w tym wyczekiwanym ułamku sekundy uchwycić na przykład jak ptak rozpościera skrzydła, i ogromną, anielską cierpliwość. Ja przez 5 lat fotografowałam zwierzęta w różnych warunkach, ale teraz przeniosłam się na Śląsk i zajęłam się pracą z ludźmi. Byłam już trochę zmęczona polowaniem na otwartej przestrzeni, i pomyślałam, że sesja dziecięca teraz stanie się moją ”działką” jak to się mówi. Zawsze lubiłam dzieci, bo były takie wrażliwe artystycznie i można było z nimi pracować elastycznie.Dla mnie fotografia dziecięca w niskich cenach na Śląsku to była przyjemność. Dzieci miały dużo pomysłów na minutę i same mi je podtykały pod nos. To niezwykle ułatwiało pracę. Oczywiście, sesja noworodkowa też mnie interesuję, chociaż tutaj dzieci już tak same nie podają pomysłów jak na tacy. No ale małe dzieci bardzo często śpią, więc wystarczy je delikatnie ułożyć w ciekawym miejscu, ubrać je w coś ciekawego i już pomysły same przychodzą. Z matkami też mi się miło współpracuje, nigdy nie miałam żadnych nieprzyjemności. Zawsze są bardzo spokojne i pomagają w odpowiednim ułożeniu dziecka. Moją rolą jest głównie pomysł na zdjęcie i posiadanie odpowiedniego sprzętu, czyli aparatów, płótna fotograficznego i tak dalej. Ostatnio znajomi zapytali mnie, czy fotografia ślubna, to również mój zakres zainteresowań.

Szczerze mówiąc, to nie jest, no ale skoro mnie poprosili, to stwierdziłam, że spróbuję swoich sił i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Może będę takim fotografem do zadań specjalnych i będę robiła zdjęcia, gdzie się tylko uda.

Komentowanie jest wyłączone.