Nasiona traw sportowych

Nasiona traw sportowych

 

Wiele osób zastanawia się, dlaczego na stadionach nie może być zwykłej trawy, takiej jak zazwyczaj mamy w ogrodach. Sęk w tym, że trawa sportowa jest zupełnie inna i o wiele lepiej grać na niej w piłkę. Poza tym jest dużo bardziej wytrzymała, dlatego nawet po zaciętej rywalizacji łatwo jest przywrócić ją do normy. Ma wiele innych cech, o których warto wspomnieć, aby wyjaśnić właśnie ten temat.

Cechy trawy sportowej i jej nasion

trawa sportowa nasionaSęk właśnie tkwi w tym, że nasiona do tego rodzaju trawy są zupełnie inne. Jeśli interesuje Cię trawa sportowa nasiona są specjalnie modyfikowane po to, aby każde źdźbło, które z nich urośnie było znacznie mocniejsze. Trawa sportowa nie wymaga dzięki temu specjalnego nawadniania i nawet w upalne dni jest w dobrym stanie. Poza tym dzięki nasionom trawa ma bardzo dużą wytrzymałość i trudno jest ją doprowadzić do złego stanu. Nasiona takiej trawy są bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury, a także mają głęboką barwę. Jest to ważna cecha, która poprawia estetykę boiska i sprawia, że zawodnicy, a także piłka są lepiej widoczni. Trawa sportowa zazwyczaj sprowadzana jest z zagranicy, ponieważ tam są jej producenci. Do stadionów, które budowano przed rozgrywkami Euro 2012 sprowadzano trawę z Holandii, a także Luksemburga. Jednak okazało się, że było to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż murawa do dzisiaj jest w bardzo dobrym stanie. O to w tym właśnie chodzi.

Dzięki takiej trawie również administracja stadionu ma mniej problemów. Rośnie ona wolniej, dlatego nie trzeba tak często kosić trawy. Warto jest się zainteresować tym rodzajem trawy, jeśli administrujesz jakimś boiskiem. Ja osobiście postanowiłem, że nawet na swojej posesji ją zasadzę, gdyż będę dzięki temu miał mniej problemów z jej koszeniem, a to dla mnie ważne.

 

Komentowanie jest wyłączone.