Montaż części fotela do komputera

Montaż części fotela do komputera

 

Spędzając dużo czasu przed komputerem dobrze jest mieć miejsce, które będzie wygodne i bezpieczne dla naszej postawy. Aby zakupić dobry fotel wystarczy przejść się do sklepu meblarskiego. Nie każdy wie, jak poskładać fotel. Często sprzedaje się je w taki sposób, aby zmieścić porozkręcany fotel w relatywnie niewielkich pudłach.

Jak skręcić fotel komputerowy?

fotel do komputeraZaczynając składać fotel sprawdź, czy w opakowaniu znajdują się potrzebne klucze. Podczas montowania części przydadzą się zwykłe klucze nasadowe, ewentualnie imbusowe. Zacznij składać fotel do komputera od siedziska, ponieważ jest to najcięższy element. Przykręć oparcie do siedziska na szynie przystosowanej do tego. Następnie poszukaj podłokietników, aby je również przymocować do fotela. Składanie mechanizmu, który opuszcza fotel na dół i reguluje jego wysokość nie jest trudne. Musisz trafić podstawką do specjalnej szyny przy mechanizmie. Zazwyczaj zajmuje to kilka sekund. Pamiętaj o dokręceniu wszystkich elementów zgodnie z instrukcją obsługi. Teraz możesz spód podstawki pod fotel skręcić w całość. Zacznij od kółek. Włóż w nie niezbędne łożyska, nasmaruj olejem (może być roślinny), a potem przymocuj do podstawki. Standardowy fotel ma sześć kółek. Wszystkie elementy skręć w jedną solidną całość, a następnie przetestuj nowe miejsce do siedzenia. Powinno być stabilne i nie ruszać się na boki. Zachowaj otrzymane klucze na wypadek poprawek.

Tak przygotowany fotel z pewnością posłuży Ci przez wiele lat. Wreszcie będziesz mógł spędzać czas przed komputerem w pozycji bezpiecznej, która wyklucza wszelkie problemy z kręgosłupem. Składanie fotelu to rzecz prosta, dlatego nawet bez zdolności manualnych doskonale sobie z tym poradzisz. Rób to dokładnie i cierpliwie, a na pewno Ci się uda.

 

Komentowanie jest wyłączone.