Monitoring obiektu przemysłowego na Śląsku

Monitoring obiektu przemysłowego na Śląsku

Zakład przemysłowy był obiektem bardzo trudnym do ochrony. Wymagał on zainstalowania bardzo dobrego systemu monitoringu jak i obecności wielu pracowników ochrony fizycznej, by właściwie zabezpieczyć obiekt o tak dużej powierzchni. Nasz zakład należał właśnie do tego typu obiektów, musiał zostać więc właściwie zabezpieczony.

Telewizja przemysłowa na obiekcie na Śląsku

monitoring przemysłowy na ŚląskuMieliśmy już niejakie doświadczenie z systemami monitorowania, gdyż używaliśmy ich na zakładzie odkąd tylko stały się one dostępne dla prywatnych klientów. Współpracujemy również z firmą instalującą monitoring przemysłowy na Śląsku, która zajmuje się na naszym zakładzie głównie serwisowaniem urządzeń i naprawą usterek. Nasz obiekt posiada ochronę wewnętrzną, która monitoruje obiekt z centrali, zlokalizowanej w budynku ochrony. Sam monitoring jest systemem bardzo rozbudowanym, wykorzystującym bodaj wszystkie elementy dostępne obecnie. Ruchome kamery sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie zazwyczaj nie ma możliwości dokładnego pokrycia terenu za pomocą zwykłych kamer. Są one również stosowane na halach produkcyjnych i na terenie wjazdowym do zakładu. W ciasnych korytarzach, gdzie używanie kamer obrotowych byłoby niewygodne, zamontowaliśmy modele stacjonarne, zwykle połączone parami w taki sposób, by osoba monitorująca miała jak największe pole widzenia. W najbardziej zastrzeżonych pomieszczeniach, do których dostęp mają tylko osoby upoważnione, kamery wyposażone są w czujniki ruchu, reagujące na każde zmiany w polu widzenia.

Tak ciasny i dokładny system monitorowania nie tylko chroni przed wtargnięciem osób spoza zakładu. Ma również za zadanie zapobiegać wypadkom w pracy, oraz naruszeniom zasad bezpieczeństwa zakładu. Dzięki dużej ilości dysków o najwyższej pojemności, materiał może być przechowywany nawet kilka lat.

Komentowanie jest wyłączone.