Moja firma sprzątająca

Moja firma sprzątająca

Zakładając własny biznes, byłem przekonany, że mam wszystko dobrze zaplanowane i w krótkim czasie osiągnę sukces. Niestety życie szybko zweryfikowało moje plany i ściągnęło mnie z chmur prosto na twardą ziemię. Po ukończeniu studiów wróciłem do Bydgoszczy, mojego rodzinnego miasta.

Prowadzę swoją firmę sprzątającą

firma sprzątającaTo właśnie tam postanowiłem otworzyć swoją pierwszą działalność. Moja najlepsza firma sprzątająca w całej Bydgoszczy miała przynieść zyski zapewniające spokojne życie mojej rodzinie. Tymczasem okazało się, że w Bydgoszczy jest zbyt wielka konkurencja i zamiast dochodów pierwsze lata przyniosły mi straty. Na szczęście spotkałem na swej drodze młodą dziewczynę, która miała nie tylko głowę pełną marzeń, ale i gruby portfel. Ania odziedziczony po babci zamek zamieniła w bibliotekę, a teren wokół niego w park i ogród. Teren zielony wokół biblioteki jest na tyle duży, że postanowiła znaleźć firmę, która się nim zaopiekuje i zadba o to, żeby wyglądał pięknie, o każdej porze roku. Tak się składa, że moja firma poza sprzątaniem, świadczy również takie usługi jak pielęgnacja ogrodów i odśnieżanie. Jakimś trafem udało mi się i podjąłem współpracę z właścicielką biblioteki. Dzięki podpisanej z nią umowie moja sytuacja zdecydowanie się polepszyła. Teren parku i ogród przy bibliotece jest dość duży, więc pracy jest sporo. Nie mniej jest to praca przyjemna. Latem głównie dbam o ogród, który został bardzo profesjonalnie zaprojektowany. Jesienią najwięcej roboty jest z usuwaniem opadłych liści. Zimą natomiast konieczne jest odśnieżenie głównych alejek parku i terenu przed biblioteką. Czasem konieczna jest wycinka drzew, które są już dość stare i niekiedy spróchniałe. Umowę z panią Anią podpisałem jednak na korzystnych warunkach.

Mało, że za wykonaną pracę dobrze mi płaci, to jeszcze mam możliwość jednoczesnego obsługiwania innych klientów z Bydgoszczy, nie zwiększając jednocześnie zatrudnienia w firmie. Dzięki tej umowie, w końcu osiągnę swój cel i nie będę musiał przejmować się kredytem.

Komentowanie jest wyłączone.