Materac czy rozkładana sofa?

Materac czy rozkładana sofa?

 

Duże, wygodne łóżko, gdzie w komfortowych warunkach spędzimy każdą noc, to marzenie każdego z nas. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten luksus. Mieszkańcy niewielkich mieszkań, często kosztem własnej sypialni, inwestują w pokoje dziecięce, bo przecież każdy maluch wyrośnie kiedyś na nastolatka, który potrzebuje własnej przestrzeni i nieco prywatności.

Komfort z materacem nawierzchniowym

materace nawierzchnioweWłasna małżeńska sypialnia z dużym łóżkiem, którego nie trzeba rozkładać co wieczór i składać każdego poranka, to sytuacja idealna. Mieszkańcy domów jednorodzinnych najczęściej mogą pozwolić sobie na wykorzystanie przestrzeni na sypialnię, czego nie można powiedzieć o mieszkańcach bloków. Kilkadziesiąt metrów kwadratowych to najczęściej pokój dzienny, kuchnia, łazienka z toaletą i pokój dziecięcy. A gdzie tu wygodne miejsce do spania dla rodziców? Otóż salon pełni niejedną funkcję, także m.in. sypialni. Niestety wiąże się to z codziennym składaniem i rozkładaniem sofy, która nocą służy za pełnoprawne łóżko. Na szczęście producenci mebli starają się ze wszystkich sił dogodzić użytkownikom, a powstające meble wypoczynkowe są naprawdę wygodne i komfortem nie odbiegają zbyt wiele od profesjonalnych materaców. Modele rozkładanych narożników to naprawdę ogromna powierzchnia spania, w którą warto zainwestować nawet jeśli posiadamy oddzielną sypialnię. Rozkładana sofa w salonie może przydać się do przenocowania gości, warto zatem zadbać o ich wygodę. Aby jeszcze bardziej zadowolić użytkowników, na rynku pojawiły się ostatnio materace nawierzchniowe. Jak się okazuje, jest to doskonały wynalazek dla wszystkich tych, którzy nie do końca są zadowoleni z wygody swojego łóżka. Materace nawierzchniowe przydadzą się zarówno śpiącym na co dzień na rozkładanych wypoczynkach, które czasem jednak posiadają różne strefy twardości, a ich wygoda może pozostawiać wiele do życzenia. Jednak materace te równie często wykorzystywane są jako nakładka na stary i niewygodny materac. Znakomicie wyrównuje wszelkie nierówności, lub też dostosowuje twardość spania do naszych wymagań.

Tego typu materace w formie nakładek nie są wprawdzie grube, jednak wykonane z dobrej jakości elastycznych pianek, z pewnością posłużą długo poprawiając komfort spania. Dzięki temu, że są elastyczne, można z łatwością złożyć je każdego ranka i schować w szafie.

 

Komentowanie jest wyłączone.