Listwa przypodłogowa MDF

Listwa przypodłogowa MDF

MDF jest rodzajem płyty pilśniowej, która wykonana jest z włókien drzewnych. Materiał ten charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jej twardość i wytrzymałość sprawia, że jest on wykorzystywany nie tylko w meblarstwie, ale również podczas produkcji listew przypodłogowych. Te wszystkie cechy sprawiają, że coraz częściej są one wybierana na formę wykończenia podłogi.

Zastosowanie listwy przypodłogowej z MDF

listwy z mdfZamontowane listwy przypodłogowe przede wszystkim spełniają rolę ochronną, ale również są estetycznym wykończeniem podłogi. Podczas układania paneli drewnianych lub płytek powstaje dylatacja. Jest to specjalna przerwa między podłogą, a ścianą konstrukcyjną. Sprawia to, że warstwa wykończeniowa, którymi są na przykład panele, nie ma bezpośredniego kontakty ze ścianą przez co lepiej pracuje. W ten sposób unika się odkształceń i wybrzuszeń w podłodze. Pozostawienie takiej dylatacji bez wykończenia jest nieestetyczne. Listwy z MDF mają za zadanie ukrycie jej dzięki czemu poprawia się wygląd pomieszczenia. Oprócz tego chronią dolne fragmenty ścian przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać podczas odkurzania, zamiatania, mycia podłogi czy też przestawiania mebli. Listwy z MDF są niezwykle odporne i trudno jest je zarysować. Na rynku jest duży wybór wzorów, kształtów i wielkości tych listew przez co można je stosować praktycznie bez ograniczeń. Powstały specjalne listwy MDF, które są odporne na wilgoć przez co bez obaw można je montować w kuchniach, łazienkach, a nawet w garażu. Dużym atutem jest również łatwość ich montażu. Do ich zakupu zachęca ich atrakcyjna cena, która spowodowana jest tym, że płyta MDF jest tanim materiałem.

Listwy przypodłogowe wykonane z płyty MDF są najchętniej wybieranym produktem wykończeniowym. Do ich kupna zachęca przede wszystkim ich trwałość, cena i estetyczny wygląd. Standardowo występują one w białym kolorze, ale można je zamówić również w postaci polakierowanej na dowolny kolor z palety producenta. Przez szeroki wybór kolorów i wzorów jesteśmy w stanie dopasować je do każdego wystroju wnętrza.

Komentowanie jest wyłączone.