Lekarze z Torunia pomogą z nietrzymaniem moczu

Lekarze z Torunia pomogą z nietrzymaniem moczu

Wiele osób w różnym wieku zmaga się z nietrzymaniem moczu. Nietrzymanie moczu jest chorobą wstydliwą, która potrafi skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Są różne przyczyny tego schorzenia. Większość pacjentów cierpiących na tę przypadłość to kobiety. Nietrzymanie moczu można jednak skutecznie leczyć.

Nietrzymanie moczu można wyleczyć w Toruniu

leczenie nietrzymania moczu ToruńProblem nietrzymania moczu występuje z różnych powodów. W przypadku kobiet czasami dochodzi do obniżenia narządów rodnych z powodu urodzenia dziecka lub większej liczby dzieci oraz w wyniku wykonywania ciężkiej pracy fizycznej. Istotny wpływ mają również w tym przypadku czynniki genetyczne. Nietrzymanie moczu często występuje w wyniku przewlekłej cukrzycy oraz choroby Parkinsona. Warto jednak podkreślić, że nietrzymanie moczu niezależnie od przyczyn występowania można skutecznie leczyć. Wystarczy udać się do doświadczonego lekarza ginekologa lub urologa, który zaproponuje leczenie nietrzymania moczu Toruń jest miastem, w którym można umówić się na wizytę do specjalistów znających się na tym schorzeniu. W niektórych przypadkach stosuje się leczenie farmakologiczne. Zaleca się również pacjentom prowadzenie odpowiedniego stylu życia. Kobiety mogą również ćwiczyć mięśnie miednicy, które często są osłabione. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w wielu przypadkach. Niekiedy jednak konieczna okazuje się operacja. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Nietrzymanie moczu wcale nie musi wiązać się z ograniczeniami. Warto podkreślić,że schorzenie tego rodzaju można skutecznie leczyć. Ważna jednak jest odpowiednia diagnoza lekarska. U podłoża tego zaburzenia leży wiele różnych czynników, które niekiedy też nakładają się na siebie. Nietrzymanie moczu nie jest jedynie domeną kobiet, mężczyźni również na nie cierpią.

Komentowanie jest wyłączone.