Lampy do ogrodu

Lampy do ogrodu

Ogród jest miejscem, w którym bardzo lubimy spędzać niemal każdą wolną chwilę. W ogrodach często oprócz pięknych roślin posiadamy różnego rodzaju oświetlenie, które podkreśla wygląd naszego ogrodu w nocy oraz w czasie letnich wieczorów. Na dzień dzisiejszy najwięcej osób inwestuje w lampy ogrodowe, które zasilane są energią pochodzącą ze Słońca. 

Piękne lampy ogrodowe 

lampy ledowePopularność lamp solarnych rozpoczęła się już wiele lat temu i stale rośnie. Początkowo producenci tworzyli bardzo proste wersje lamp, które wyposażone były w zaledwie jedną małą diodę oraz akumulator. Jednym z najważniejszych elementów składowych takiej lampy były dodatkowo oczywiście panele fotowoltaiczne, które konwertowały energię słoneczną na energię elektryczną. Po tym konwertowaniu następowało ładowanie akumulatorów, które ładowały się w dzień a w nocy podtrzymywały działanie lamp. Obecnie prawdziwym hitem są solarne lampy ledowe, które posiadają diody świecące w kilku kolorach. Kolory te przechodzą bardzo płynnie przez co efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. Lampy tego typu są wyposażone w bardzo mocne obudowy, które są w stanie wytrzymać nawet uderzenia piłką, którą kopią w ogrodzie nasze dzieci. Każda z lamp solarnych posiada solidny bagnet, którym mocuje się lampę do podłoża. W droższych modelach lamp bagnety te wykonywane są ze stali lub z aluminium. Wersje najtańsze posiadają te bagnety stworzone z materiałów sztucznych. 

Na dzień dzisiejszy lampy ledowe do ogrodu możemy zakupić już za kilkanaście złotych. Najtańsze wersje kosztują już nawet mniej niż 10 złotych. Wybór tego typu lamp mamy ogromny. Odwiedzając markety budowlane naszym oczom ukażą się dziesiątki różnych modeli. Różnic między nimi jest niekiedy bardzo dużo ale z całą pewnością każdy może wybrać coś dla siebie. 

Komentowanie jest wyłączone.