Koszty wymiany szybki w Iphone

Koszty wymiany szybki w Iphone

Użytkownicy smartfonów bardzo często zastanawiają się nad opłacalnością wymiany szybki, jeśli dojdzie do jej uszkodzenia. Rzeczywiście jest z tym różnie, ale każdą taka naprawę trzeba rozpatrywać indywidualnie w zależności od modelu telefonu. Im starszy model telefonu tym bardziej opłacalna naprawa wyświetlacza. Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć.

Koszt wymiany to koszt szkiełka i robocizny

wymiana szybki iphone 6sWiadomo przecież, że koszt naprawy ekranu w smartfonie zależy od dwóch składowych. Pierwszą z nich jest oczywiście sam koszt szybki. W zależności od modelu telefonu może ona kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Druga składowa jest koszt robocizny. Tutaj wszystko zależy od ilości czasu jaką serwisant musiał poświęcić na naprawę telefonu. Dla przykładu wymiana szybki Iphone 6s będzie o wiele tańsza aniżeli ta sama usługa dla najnowszego modelu tego amerykańskiego producenta. Wynika to z prostej zasady. Do starszych modeli łatwiej można dostać części zamienne niż do modeli, które są na gwarancji. Te drugie trzeba raczej naprawiać w autoryzowanych serwisach. Starsze modele bez gwarancji możemy zanieść do dowolnego serwisu telefonów komórkowych. W takim starszym modelu za wymianę szybki zapłacimy może około pięciuset złotych. W tańszych telefonach innych producentów wymiana szkiełka będzie kosztować jakieś dwieście do trzystu złotych. Tak więc opłacalność naprawy zależy jedynie od tego czy chcemy mieć pretekst do kupienia nowego telefonu czy też nie.

Każdy model telefonu ma inną wartość, a co za tym idzie różnej wartości są dedykowane dla niego części zamienne. Nie można napisać jednoznacznie, że wymiana szybki się opłaci lub nie. Wszystko zależy od tego, w jakim telefonie rozbijemy ekran i gdzie będziemy mogli go naprawić. W większości przypadków taka naprawa jest jednak opłacalna.

Komentowanie jest wyłączone.