Konkurencja zakupowa i dotacje unijne

Konkurencja zakupowa i dotacje unijne

zakupyCiężko nie zgodzić się z faktem, że w dzisiejszych czasach królami szybkich zakupów są hipermarkety. Dla przeciętnego obywatela nie ma przecież niczego wygodniejszego niż możliwość zrobienia wszelkiego typu zakupów w jednym miejscu. Działają jednak małe firmy, którym ciężko się rozwinąć bez dotacji unijnych.

Dotacje unijne bardzo ciężko dostać.

Nie ma najmniejszego znaczenia, czego właśnie nam zabraknie – wszystko da się kupić w olbrzymiej hali wypełnionej po brzegi przeróżnymi towarami. Począwszy od niezliczonych artykułów spożywczych, niekiedy przywożonych nawet z najbardziej odległych zakątków świata, poprzez wszelkiego rodzaju produkty konieczne w gospodarstwie domowym, aż do mebli i elementów wykończenia mieszkania. Dochodzi nawet do tego, że jadać na duże zakupy, jesteśmy w stanie jednocześnie kupić jedzenie, szafki i lodówki, które będą je przechowywać, artykuły potrzebne do sprzątania tychże mebli, a także stół z krzesłami. Poza olbrzymią wygodą to, co przyciąga nas do hipermarketów są ich bardzo konkurencyjne ceny. Wydawałoby się, że w dobie olbrzymich sklepów nie ma już miejsca dla niewielkich sklepików osiedlowych. Nic bardziej mylnego. Przez to, że możemy zdobyć przeróżne dofinansowanie unijne na uruchomienie własnego biznesu, bardzo dużo osób decyduje się na otwarcie takiego właśnie sklepiku. Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności umożliwiają im uruchomienie niewielkiej działalności. Później pozostaje tylko liczyć na to, że będzie ona przynosić zyski.

Tego typu właśnie dotacje unijne uchroniły do tej pory bardzo wiele osób przed bezrobociem albo chociaż przed zadłużeniem się na olbrzymie kwoty w bankach.

Komentowanie jest wyłączone.