Kolekcjonuję wyjątkową porcelanę kupowaną na sztuki

Kolekcjonuję wyjątkową porcelanę kupowaną na sztuki

Mam jak na mężczyznę całkiem nietypowe hobby. Nie wiem, czy jest ktoś jeszcze, kto zajmowałby się kolekcjonowaniem porcelany. A ja mam właśnie takie hobby, które zresztą podziela ze mną moja żona i nasz synek. Wszyscy szukamy i wypatrujemy szczególnie ciekawych okazów. Kupujemy tylko i wyłącznie ręcznie zdobioną porcelanę sprzedawaną na sztuki.

Wyjątkowych egzemplarzy porcelany trzeba długo szukać

wyjątkowa porcelana na sztukiJeśli ktoś myśli, że jest to takie łatwe do realizowania hobby, z całą pewnością jest w dużym błędzie. Znalezienie wyjątkowego egzemplarza porcelany stworzonej tylko i wyłącznie odręcznie trwa czasami kilka tygodni. Bo ja nie kupuję zwykłych filiżanek. Zbieram tylko takie, które mają swoją historię. Taka wyjątkowa porcelana na sztuki oferowana jest przeważnie przez prywatnych kolekcjonerów albo właścicieli, którzy mają ją od wielu lat. Najbardziej lubię okazy, które mają więcej niż sto lat. Są to najcenniejsze okazy, ale w mojej kolekcji mają swoje szczególne miejsce. Często zdarza mi się też kupić wyjątkowe okazy porcelany, które wyglądają bądź są stylizowane na bardzo wiekowe. Na to wszystko potrzebne jest naprawdę sporo pieniędzy. To nie jest hobby, któremu można się poświęcić jeśli zarabia się średnią krajową. Jedna wyjątkowa filiżanka potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego taką kolekcję tworzy się przez lata. Mam nadzieję, że mój synek będzie kiedyś kontynuował zbieranie porcelanowych filiżanek.

Porcelanę na sztuki można dzisiaj kupić w wielu małych sklepikach, które mają je w swojej ofercie. Można ją kupić również w sklepach internetowych. Ja kolekcjonuję naprawdę wyjątkowe okazy. Kupuję je na internetowych aukcjach i w galeriach ze sztuką lub antykami. Kupno filiżanki ręcznie zdobionej to inwestycja, która sięga nawet kilku tysięcy złotych.

Komentowanie jest wyłączone.