Jakie oszczędności i korzyści wynikają z montażu wentylacji mechanicznej?

Jakie oszczędności i korzyści wynikają z montażu wentylacji mechanicznej?

Bardzo często wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest odpowiednia wentylacja w budynku, szczególnie tym energooszczędnym, w którym wszystkie drzwi i okna są bardzo szczelne a to oznacza, że nie przepuszczają one powietrza. Wybierając rodzaj wentylacji warto zastanowić się nad tym jaka będzie odpowiednia do naszego domu.

Korzyści oraz oszczędności dzięki wentylacji mechanicznej

skuteczna wentylacja mechaniczna z poznaniaNiektórzy budując dom energooszczędny mówią, że budują termos, ponieważ w takich budynkach zazwyczaj montuje się ciepłe, trzyszybowe okna, grubą warstwę ocieplającą, energooszczędną płytę fundamentową oraz szczelne drzwi. Dlatego w tym przypadku tak ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju wentylacji. We współczesnym budownictwie energooszczędnym tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie wchodzi w grę, gdyż dzięki niej tracimy dużo ciepła. W takim budynku znakomicie sprawdzi się skuteczna wentylacja mechaniczna z poznania z odzyskiem ciepła. Dzięki niej zgromadzone wcześniej ciepło, na które wydaliśmy pieniądze nie będzie uciekać a w prawie 90% będzie przekazywane powietrzu nawiewanemu do naszych pomieszczeń, które będzie świeże i czyste. W ten sposób obniżamy swoje rachunki za ogrzewanie a także zyskujemy dodatkowe korzyści takie jak dostęp świeżego powietrza przez całą dobę niezależnie od tego ile osób znajduje się w budynku czy danym pomieszczeniu. Cały system wentylacji jest w pełni zautomatyzowany, więc gdy chcemy zwiększyć przepływ czystego powietrza wystarczy zmienić ustawienia.

Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli projekt naszego domu jest na papierze to jeszcze wszystko możemy zmienić, ponieważ po postawieniu budynku ciężko będzie ukryć kanały wentylacyjne czy znaleźć odpowiednie miejsce dla rekuperatora, czyli serca całego systemu.

Komentowanie jest wyłączone.