Jak wybrać najlepsze z łóżek dla dzieci?

Jak wybrać najlepsze z łóżek dla dzieci?

Niemowlęta i małe dzieci zwykle śpią w kołyskach i łóżeczkach niemowlęcych. Nadchodzi jednak pewien moment w ich życiu, zwykle około drugiego – trzeciego roku życia, gdy łóżeczko staje się za małe albo nie do końca wygodne. Rodzice wtedy muszą zakupić łóżko dla potomka. Zwykle nie jest to jeszcze tradycyjne łóżko, tylko specjalne, przeznaczone dla dzieci.

Najważniejsze aspekty łóżek dla dzieci

łóżka dla dzieciOferta mebli dziecięcych jest bardzo szeroka. Co jednak jest najważniejsze przy wyborze łóżka dla dzieci? Wydaje mi się, że kwestia estetyki mimo wszystko nie powinna być głównym aspektem stanowiącym o naszym wyborze. Dla młodych, rosnących organizmów najważniejsze powinny być wygoda, ergonomia i bezpieczeństwo snu. O wygodzie w dużym stopniu decyduje materac, który nie koniecznie jest elementem wyposażenia łóżka – zwykle kupujemy go razem z nim, ale mamy możliwość wyboru. Ważne, żeby dobrze podtrzymywał kręgosłup i był wykonany z materiałów nie powodujących alergii. Samo łóżko powinno mieć elastyczny stelaż pod materac. W zależności od wysokości powierzchni spania od ziemi oraz wieku użytkownika, powinno być wyposażone albo posiadać możliwość montażu barierek zabezpieczających przed upadkiem. Jeżeli przestrzeń mieszkalna nie jest zbyt duża, często dla dzieci wybierane są łóżka piętrowe albo na antresoli, z możliwością wstawienia pod spodem na przykład biurka. Warto również pomyśleć o szufladach lub pojemnikach pod łóżko do przechowywania różnych przedmiotów.

Wybór łóżeczka dla dziecka powinien być w pełni przemyślany. Należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale również wielkość, dla ilu osób ma być przeznaczone oraz pożądaną funkcjonalność. Najważniejsze jednak powinny być wygoda przyszłego użytkownika oraz jego bezpieczeństwo.

Komentowanie jest wyłączone.