Jak wybrać idealny komputer do streamowania?

Jak wybrać idealny komputer do streamowania?

 

Prowadzenie streamów wiąże się z inwestycją w odpowiedni sprzęt komputerowy. Popularne serwisy internetowe, dają możliwość zarabiania na wyświetlaniu reklam i rozwoju swojego kanału na nich. Jednak by zacząć efektywnie streamować oraz przyciągnąć do siebie fanów, trzeba mieć odpowiedni komputer i kilka gadżetów.

Porządny komputer do prowadzenia streamów

komputery do streamowaniaPrzy wyborze odpowiedniego komputera w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jego procesor. To właśnie on będzie odpowiadał za sprawność i efektywność naszego komputera. Podczas wyboru powinniśmy się dokładnie przyjrzeć ile rdzeni ma nasz procesor. To właśnie rdzenie będą odpowiadały za sprawną pracę. Jeśli pragniemy mieć komfort podczas nagrywania, zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać na tej kwestii. Procesor to absolutna podstawa, jednak jeśli chcemy mieć dobrej jakości sprzęt, warto zwrócić jeszcze uwagę na kilka innych szczegółów. Solidne komputery do streamowania powinny mieć porządną kartę graficzną. Dobrej jakości karta powinna bez najmniejszych problemów obsługiwać wysoką rozdzielczość naszego ekranu. Kolejna sprawa to oczywiście pamięć RAM. Jednak jeśli myślimy o poważnym podejściu do prowadzenia nadawania przez internet, powinniśmy również pomyśleć o kilku potrzebnych gadżetach. Chcąc bezproblemowo i regularnie działać w internecie powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni mikrofon.

Mikrofon będzie odpowiadał za jakość dźwięku. Oglądający nas ludzie będą bardzo pod tym względem wyczuleni. Zła jakoś dźwięku potrafi skutecznie odstraszyć oglądających. Jeśli zależy nam na jakości naszego kanału, dobry mikrofon to podstawa. Podczas wyboru ekranu do naszego komputera, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Powinien być on możliwie duży, to ułatwi nam granie w gry komputerowe.

 

Komentowanie jest wyłączone.