Jak poradzić sobie z pleśnią w domu?

Jak poradzić sobie z pleśnią w domu?

Kiedy na ścianach i suficie pojawia się pleśń, warto jak najszybciej spróbować się jej pozbyć. Najważniejsze w takiej sytuacji jest zakupienie odpowiednich środków chemicznych, których skład pozwoli na spenetrowanie powierzchni, na której problem wystąpił. Pamiętać przy tym trzeba o zachowaniu szczególnej ostrożności ze względu na to, że większość produktów przeciwpleśniowy jest silnie żrąca.

Sposób postępowania, gdy pojawi się pleśń

likwidacja pleśni na ścianieKiedy na ścianach pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych pojawiają się wykwity pleśni i grzybów, należy postępować bardzo szybko. Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą przebywanie w miejscach pełnych zarodników, konieczne jest ich usunięcie. Likwidacja pleśni na ścianie może zostać wykonana samodzielnie lub zlecona profesjonalistom. W tym pierwszym przypadku należy zaopatrzyć się w odpowiedni środek chemiczny, a także ubrania i akcesoria zabezpieczające skórę, usta i oczy. Zabezpieczenia wymagają także meble ze względu na wysoką zawartość chloru w preparatach. W innym wypadku, po kontakcie z pewnymi powierzchniami mogłoby to doprowadzić do ich odbarwienia się. Środek taki nanieść należy na całą powierzchnię wykwitu, a także kilka, a nawet kilkanaście centymetrów poza jego obrys. Jeżeli po wyschnięciu ściany i sufity pleśń nadal będzie widoczna, czynność taką można powtórzyć. Jeżeli natomiast i to nie podziała, konieczne będzie zwrócenie się do fachowców.

Usuwanie pleśni ze ścian wymaga zakupu odpowiednich preparatów chemicznych i zabezpieczeń, a także czasu. Należy je jednak wykonać od razu, gdy pojawią się wykwity. W ten sposób uniknąć można rozprzestrzeniania się pleśni o ewentualnych problemów zdrowotnych. Jeżeli po wyschnięciu powierzchni z preparatu, grzyb nadal będzie widoczny, proces powinno się powtórzyć.

Komentowanie jest wyłączone.