Jak ozdabiamy nasze ściany?

Jak ozdabiamy nasze ściany?

Od długiego już czasu dbamy w naszych domach o to, aby ściana była elementem dekoracyjnym całego wnętrza. I nie chodzi tylko o jakiś specjalny kolor, tylko o to, co oprócz farby na tej ścianie się znajduję. Najbardziej powszechne jest oczywiście zawieszenie zdjęć, obrazów czy innych ozdobników. Coraz częściej stosuje się jednak zupełnie inne rozwiązania.

Ozdobne motywy na ścianach

malowanie artystyczne ścianAranżacje wnętrz stały się naszym życiu tak ważne, że praktycznie na każdym kroku porusza się kwestie tego, jak zaplanować wygląd pokoju, łazienki czy kuchni. Nastąpił więc w ostatnich latach istotny przełom w wyglądzie naszych mieszkań. Coraz więcej osób ma wiedzę z zakresu aranżacji wnętrz, co prawda amatorską, ale i tak można dzięki niej stworzyć ciekawe przestrzenie. Bardzo dużą wagę już od jakiegoś czasu przywiązuje się do ścian. Nie są one tylko i wyłącznie pomalowane na jakiś ciekawy kolor, ale stają się istotnym elementem dekoracyjnym. Można to uzyskać za pomocą powieszenia czegoś na konkretnej ścianie albo poprzez fototapetę lub coś namalowanego. To właśnie malowanie artystyczne ścian jest hitem ostatnich kilku lat. Zajmują się tym specjalne firmy, ale też dużo osób uzdolnionych artystycznie ozdabia ściany na własną rękę. Nie jest to aż tak skomplikowane z tego względu, że w sklepach można kupić specjalne szablony. Przyczepia się je do ściany, nanosi się farbę, a po jej wyschnięciu ściąga się szablon i wzór gotowy. Najczęściej stosowane wzory mają elementy roślinne lub zwierzęce.

Ściany w naszych domach od kilku lat przestały być nudne. W aranżacjach stały się one integralną częścią całe wnętrza. Częstą są one dominującą dekoracją samą w sobie. Duże wrażenie robią na przykład namalowane na ścianie wzory odręcznie lub przy użyciu specjalnych szablonów.

Komentowanie jest wyłączone.