Jak działa motoreduktor walcowy ?

Jak działa motoreduktor walcowy ?

Jednym z wariantów wykonania motoreduktora, jest zastosowanie przekładni walcowej, a konkretnie minimum jednej pary kół zębatych walcowych. Stanowią one serce motoreduktora i są zamknięte w szczelnej obudowie, która stanowi swego rodzaju miskę olejową.

Budowa motoreduktora walcowego

sprawny motoreduktor walcowyJak wspomniano wyżej, motoreduktor walcowy opiera swe działanie na odpowiednio zaprojektowanych kołach zębatych. O jego wartości świadczy czas pracy, przez który motoreduktor może bezawaryjnie pracować oraz możliwe do przeniesienia maksymalne obciążenie wału. Żaden sprawny motoreduktor walcowy nie posiada luzów na łożyskach, ani też nie wydaje z siebie podczas pracy żadnych niepokojących dźwięków. Minimum jedno z powyższych zjawisk powinno być przestrogą dla potencjalnego kupującego, by jednak przemyśleć zakup, bo może się okazać, że kupi motoreduktor, który za chwilę będzie musiał remontować. Przeprowadzenie generalnego remontu takiego urządzenia często jest przedsięwzięciem kompletnie nieopłacalnym, gdyż koszty są tak duże, że bez problemu pokrywają koszty nowego urządzenia. W niektórych przypadkach takie motoreduktory się naprawia, ale tylko, gdy uszkodzeniu uległ jeden, niedrogi element. Montaż reduktora w miejscu pracy jest na tyle skomplikowany, że nie warto ryzykować montażu reduktora, który za chwilę może ulec poważnej awarii. W przypadku wymiany reduktora na nowy dużą część pieniędzy można odzyskać ze sprzedaży starego urządzenia w skupie złomu. 

Dokonując tak poważnego zakupu, jakim jest zakup motoreduktora walcowego, warto udać się na oględziny wraz ze specjalistą w tej dziedzinie, aby nie nadziać się na nieuczciwego sprzedawcę, który chce pozbyć się wadliwego produktu. Tylko w takim przypadku istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nasz zakup będzie należał do udanych.

Komentowanie jest wyłączone.