Jak bezpiecznie zamontować napęd do bram garażowych?

Jak bezpiecznie zamontować napęd do bram garażowych?

Technicznych możliwości zmierzających do ułatwienia sobie życia jest bardzo wiele. Któż z nas nie miał trudności z otwieraniem i zamykaniem bram do garażu, gdy chciało się przejechać autem? Chyba każdy z nas w takiej chwili marzył o tym, ażeby bramy te same się zamykały i otwierały. Teraz jest to możliwe poprzez napędy, które można zamontować w każdej bramie garażowej.

Zasady bezpieczeństwa w zakresie montażu bram dwuskrzydłowych

napędy do bram garażowych dwuskrzydłowychBramy dwuskrzydłowe są to takie, które otwierają się zarówno z prawej, jak i z lewej strony, aby zamontować w nich napęd należy wybrać dobrą firmę, która robi takie usługi. Samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy nie robimy tego. Jeśli pragniemy ułatwienia, jakim są napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych, korzystamy z usług osób przeszkolonych w montażu takich systemów. Niby banalna rzecz, a jednak samodzielna praca w tym zakresie może być niebezpieczna ze względu na to, że mamy do czynienia z prądem elektrycznym. Ażeby móc bezpiecznie wykonać napęd, należy na samym początku ocenić bramę i skrzydła czy prawidłowo funkcjonują bez napędu, czy są odpowiednio ułożone, czy o nic nie ocierają i są symetryczne. W następnej kolejności następuje montaż i już wtedy trzeba uważać na prąd elektryczny. Stosuje się między innymi uziemienie. Ważne jest testowanie działania napędu, ale robi się to tylko wtedy, kiedy całość montażu jest zakończona, nigdy podczas prac! Nie należy też przechodzić przez bramę, a dzieci powinny się trzymać z daleka.

Są to podstawowe zasady bezpieczeństwa w zakresie montażu dwuskrzydłowych bram garażowych z napędem. Musimy o tym wszystkim pamiętać, jeśli będziemy chcieli zafundować sobie tę przyjemność. Nie wolno samemu tego robić, bo od tego są specjaliści, których montaż jest gwarancją wysokiej jakości usług.

Komentowanie jest wyłączone.