Izolacja oczek wodnych

Izolacja oczek wodnych

Małe sztuczne zbiorniki w ogrodzie są budowane od dawna ciesząc oko właścicieli. Jedne są zbudowane lepiej inne nieco gorzej ale to rzecz gustu. Najważniejszą sprawą przy budowie oczek wodnych jest zapewnienie im znakomitej szczelności wodnej. Aby środowisko utworzone w zbiorniku było stabilne trzeba zapobiec ucieczce wody do gruntu. Do tych zadań jest przeznaczona specjalna folia.

Parametry folii do oczka wodnego

elastyczna folia do oczka wodnegoOczkiem wodnym nazywamy sztuczny zbiornik wodny o charakterze ozdobnym, który możemy obsadzić roślinnością wodną i zarybić. Przygotowując się do budowy oczka wodnego musimy poświęcić trochę czasu na ustalenie głębokości, powierzchni i kształtu zbiornika. Jest to bardzo ważne ponieważ pozwoli to na ustalenie ile potrzebujemy folii. Specjalistyczna, elastyczna folia do oczka wodnego zapewnia dokładne dopasowanie się do ustalonego kształtu  zbiornika. Zachowuje ona elastyczność i rozciągliwość nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, niezależnie czy są wysokie mrozy, czy też bardzo ciepłe dni. Elastyczność sprawia, że z czasem gdy pod wpływem czasu i warunków brzegi i układ dna mogą się zmieniać to powłoka będzie się do tych zmian dopasowywać. Folie do oczek wodnych są dzięki wielowarstwowej budowie wysoce odporne na rozrywanie i przebicia. Oprócz tego zapewniają nieingerencję w skład chemiczny wody ponieważ w procesie starzenia nie uwalniają szkodliwych substancji. Pozwala to na spokojne życie roślin i zwierząt w tym małym ekosystemie. Folie nie tracą na elastyczności i trwałości mimo oddziaływania szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Najlepiej jeśli wykonamy hydroizolację jednolitą połacią folii bez zgrzewania. Unikniemy w ten sposób możliwości przecieku.

Stosowane obecnie folie to nie tylko moc i trwałość. Producenci dbają też o estetykę folii do oczek wodnych. Na rynku coraz częściej pojawiają się membrany z ciekawymi  nadrukami imitującymi różne rodzaje podłoża. Najczęściej są to wzory kamieni lub piaszczystego dna. Kolor folii też odgrywa znaczenie i dlatego w sprzedaży znajdziemy powłoki w kolorze niebieskim lub zielonym, co uwydatnia ” zdrowy ” kolor wody.

Komentowanie jest wyłączone.