Ile kosztuje hydrant wewnętrzny?

Ile kosztuje hydrant wewnętrzny?

 

Aby zabezpieczyć się przed pożarem można stosować gaśnicę. Jednak trzeba je często wymieniać, co jest problematyczne dla osób, które zarządzają dużymi budynkami, takimi jak szkoły. O wiele łatwiej jest zamontować hydrant wewnętrzny, który nie traci daty ważności, a jego skuteczność jest również bardzo duża. Trzeba jednak przewidzieć wszystkie koszty tej inwestycji.

Koszty budowy hydrantu wewnętrznego

hydrant z wężem wewnętrznyAnalizując koszty trzeba wziąć pod uwagę podłączenie go do sieci wodnej budynku. Na samym początku konieczne jest odnalezienie głównej rury z wodą. Należy przekuć ścianę tak, aby móc poprowadzić przewód od niej do hydrantu. Rury te mają tylko jeden zawór, tuż przy hydrancie. Szacowany koszt wynosi od jednego, do dwóch tysięcy złotych. Następnie trzeba kupić rury oraz złączki. Za metr bieżący zapłacisz czterdzieści złotych. Hydrant z wężem wewnętrzny kosztuje dwieście dwadzieścia złotych. Należy go osadzić w ścianie, tak, aby był łatwy dostęp do węża oraz zaworu z wodą. Ostatnim etapem jest ukrycie przewodów, czyli zamurowanie ich. W tym przypadku każdy budowlaniec ma inny cennik. Pamiętaj o tym, aby zrobić test ciśnienia w instalacji. Jego wynik posłuży inspektorowi sanepidu, który zatwierdzi ten rodzaj zabezpieczeń. Nie będzie już potrzeby wydawania pieniędzy na gaśnice. Na dłuższą metę można bardzo dużo zaoszczędzić, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, takich jak hale sportowe w budynkach oświatowych.

Według wielu specjalistów z dziedziny pożarnictwa, hydrant jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed pożarem. Możliwe jest wmurowanie go w każdego rodzaju ścianę. aby wybrać najlepsze do tego miejsce trzeba odnaleźć rury z instalacji wodno kanalizacyjnej. Najlepiej, jeśli w budynku zamontuje się hydranty już w czasie jego budowy.

 

Komentowanie jest wyłączone.