Ile kosztują nowoczesne kawalerki w Poznaniu?

Ile kosztują nowoczesne kawalerki w Poznaniu?

Kto najczęściej kupuje małe mieszkania zwane potocznie kawalerkami? Najczęściej kupują je rodzice dla swoich dzieci – studentów lub też sami studenci, którzy posiadają odpowiednie zasoby finansowe. Takie małe mieszkanie łatwo jest wziąć na kredyt, bo nie trzeba mieć zbyt dużej zdolności kredytowej. Małe mieszkania – choć ostatnio podrożały – i tak kosztują całkiem mało.

Na nowoczesną kawalerkę wydamy około stu tysięcy

kawalerkaKawalerką określamy mieszkanie o powierzchni około trzydziestu metrów kwadratowych. Jest to powierzchnia, która w zupełności wystarczy jednej osobie do komfortowego funkcjonowania. W różnych miastach ceny kawalerek są różne, ale wyliczane są one na podstawie powierzchni i zależą od cen metra kwadratowego. Jeśli spojrzymy na nowoczesne kawalerki na sprzedaż Poznań to zauważymy, że ceny metra kwadratowego na rynku pierwotnym wynoszą od czterech do pięciu tysięcy złotych. W Poznaniu ceny małych mieszkań na rynku pierwotnym są naprawdę przyzwoite, więc i popyt na kawalerki jest obecnie bardzo duży. Kawalerkę warto kupić, żeby zamieszkać w niej na czas studiów, ale po kilku latach będzie można na niej nieźle zarobić przy sprzedaży. Bo chociaż nowych mieszkań o małych powierzchniach buduje się całkiem sporo to przecież i tak ich ilość zawsze będzie ograniczona. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której popyt przewyższy podaż to ceny pójdą bardzo mocno w górę a to jest bardzo prawdopodobny scenariusz.

Na mieszkanie o powierzchni trzydziestu metrów kwadratowych trzeba wydać około stu dwudziestu tysięcy złotych. Za taką cenę kupimy kawalerkę w bloku, w którym wszystkie nieruchomości mają małe metraże. Zakup mieszkania tej wielkości może być świetną inwestycją kapitału. Za kilka lat wartość takich mieszkań pójdzie w górę, a nieruchomości zawsze są bezpieczną inwestycją.

Komentowanie jest wyłączone.