Gumowe przynęty typu ripper

Gumowe przynęty typu ripper

 

Wędkowanie to bardzo miłe i spokojne zajęcie dla wielu z nas. To swoiste hobby, które uprawia co trzeci mężczyzna. Oczywiście kobiety czasem również. Żeby jednak skutecznie łowić, trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym. Ważna jest wędka bo to podstawa wędkowania. Jednak są też inne dodatki, które spełniają równie ważne role. Wszystko tworzy całość.

Wędkowanie za pomocą przynęty

ripper wędkarskiMowa to przede wszystkim o żyłce, spławikach oraz przynętach. Ich rodzai jest bardzo dużo. Wyróżnia się plastikowe oraz takie wykonane z gumy. Każda ryba chwyta co innego, ważna jest więc też wiedza, kiedy jakiej użyć. Tak zwany ripper nada się przede wszystkim na wody jezior i rzek. Tam, gdzie nurt jest większy ryby z pewnością dadzą się nabrać na naszą pułapkę. Ripper wędkarski swym wyglądem przypomina jakieś małe zwierzątko, często też ma postać rybki. Duża, prawdziwa ryba typu okoń czy karaś uważa, że ma do czynienia z pokarmem. Wędkowanie to czysta przyjemność. Kiedy już wybierzemy się na ryby, zaznamy piękna otaczającego nas krajobrazu i ciszy. Tam możemy skupić się na łowieniu ryb i myśleniu o różnych, ważnych dla nas sprawach. Trzeba mieć w tym fachu jednak anielską cierpliwość, nie zawsze bowiem od razu złowimy rybę. Czasem trzeba czekać kilka godzi, a niekiedy nie złowimy danego dnia nic. Tak jak wspomniano wcześniej ważne jest odpowiednie przygotowanie. Dobry sprzęt i zanęty to podstawa.

Niektórzy używają różnego rodzaju spławików lub zanęty naturalnej. Rzuca się nią w wodę i czeka, kiedy przypłyną ryby. Siedząc na pomoście lub na brzegu rzeki, w między czasie możemy napić się kawy z termosu i porozmawiać z łowiąca obok nas osobą. Wędkarstwo to trudna sztuka, trzeba się jej nauczyć. Na ryby warto wybrać się rano, ponieważ to właśnie wtedy ryby najbardziej biorą. 

 

Komentowanie jest wyłączone.