Gdzie wykonuje się hydroizolację?

Hydroizolacja jest bardzo ważną kwestią, jeśli buduje się dom. Jak sama nazwa wskazuje jest to izolacją, która ma chronić budynek przed wilgocią. Jednak takiej izolacji nie trzeba wykonywać w całym budynku, a jedynie w jego poszczególnych częściach.

Gdzie montaż hydroizolacji ma sens?

hydroizolacja białystokHydroizolacja ma ochronić przed wilgocią, więc montuje się ją tam, gdzie konstrukcja budynku będzie narażona na jej działanie. Przede wszystkim taka hydroizolacja chroni fundamenty. Element ten jest posadowiony poniżej poziomu zero budynku, tak więc jest narażony na działanie wód gruntowych czy wody kapilarnej z gruntu. Dlatego taka hydroizolacja, którą kładzie się podczas budowy fundamentów jest zarówno pionowa, jak i pozioma. Ta pionowa chroni przed wodami znajdującymi się w gruncie, natomiast izolacja przeciwwodna pozioma ochrania inne elementy konstrukcyjne przed podchodzeniem wody kapilarnej. Ważne jest to, aby taka izolacja była wykonana przez fachowca. Znaleźć ich można w wielu większych miastach. Więc, jeśli interesuje nas hydroizolacja Białystok będzie na pewno dobrym miastem aby znaleźć profesjonalistów z tejże dziedziny. Hydroizolacje również można znaleźć w konstrukcji dachu. Montuje się ją pod warstwą pokrycia dachowego, aby zabezpieczyć kolejne warstwy dachu przed wodą. Jednak w oby dwóch przypadkach używa się innych materiałów do hydroizolacji. W dachu są to najczęściej specjalne folie budowlane, natomiast jeśli chodzi o fundament, to częściej używa się farb izolujących.

 Każda izolacja w budynku jest bardzo ważna. Niezależnie czy jest to hydroizolacja czy izolacja termiczna. Wpływa ona na komfort użytkowania obiektu, jak i na stan konstrukcyjny. Dlatego już na etapie projektowania dobiera się odpowiednie materiały do izolacji danego budynku w danych warunkach.

Komentowanie jest wyłączone.