Gadżet na długopisy motywacją do dalszej współpracy

Gadżet na długopisy motywacją do dalszej współpracy

Każdy dobry biznesmen wie, że najlepszą motywacją dla pracownika nie jest perspektywa kary, ale perspektywa nagrody. Każdy też kto zna się na promocji wie, że jeśli da się potencjalnemu klientowi coś za darmo zobowiąże się go do powrotu i zakupu u nas. Tak działa marketing, działy HR i PR w firmie.

Etui ze skóry w prezencie dla pracowników

etui na długopisy skórzaneMój dział promocji wymyślił by z okazji zbliżających się świąt zamówić gadżety z logo naszej firmy i dawać je klientom, którzy dokonali u nas już zakupu. Tak łącznie życzeniami. Wtedy będzie zdecydowana szansa, że ponownie zrobią u nas kolejne zakupy. Kolejny piarowiec wymyślił, by i takie gadżety dać pracownikom. Byłby to symboliczny upominek, który wraz z miłym słowem i życzeniami miał dopełniać całość. Czemu nie? Też jestem za. Dawno nie dawaliśmy nic pracownikom w formie prezentów, zawsze otrzymywali stosowne premie, ale zapominaliśmy o miłych gestach. Któryś z nas wpadł na pomysł: etui na długopisy skórzane. Długopis czy pióro ma przy sobie większość ludzi, szczególnie mężczyźni wiedzą jakie to jest uciążliwe, gdy nosi się je w marynarce. Kobiety mają od tego torebki. Etui musiało być jakościowo porządne, świadczyło o naszej marce. Niech będzie zatem skóra. Właściwie czemu nie? Takie drobne gesty zawsze umilają współpracę i ułatwiają kooperacje. Justyna z promocji zadzwoniła do firmy reklamowej i złożyła zapotrzebowanie na projekt. Dwa dni później go zatwierdziliśmy. Dwa tygodnie później mieliśmy sto skórzanych etui. Cześć powędrowała do klientów z życzeniami, a część do pracowników. Ten dzień zakończył się bardzo miło.

Pozytywna motywacja jest ważna na każdym gruncie. Nie tylko w firmie. Wiem to z doświadczenia. Nauczyłem się tego na moich dzieciach. Nigdy ich nie karcę gdy coś im nie wychodzi. Zachęcam i chwalę by ciągle próbowały. Stają się przez to silniejsze i radośniejsze. Tak jak mój personel.

Komentowanie jest wyłączone.