Elektryk z wesołej zawsze nam pomoże

Elektryk z wesołej zawsze nam pomoże

electrician-1080561_1280Dobór i podłączenie płyty indukcyjnej wydaje się prostym zadaniem, zwłaszcza w takim mieście jak warszawa. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę oraz nie zagłębiło się w najważniejsze informacje, z którymi należałoby się zapoznać przed samym doborem danej płyty indukcyjnej czy instalacji.

Elektryka to coś, do czego nie każdy się nadaje, dlatego dobrze wynająć specjalistę

Kierując się jedynie efektem wizualnym zamiast aspektami technicznymi jak wymagana moc podanej płyty, co może się wiązać z tym, że zasilanie doprowadzone do kuchni może okazać się całkowicie niewystarczające do pełnej pracy danej płyty. Niestety niewielu zdaje sobie sprawę, że płyta indukcyjna jest urządzeniem wyjątkowo energochłonnym, które przy większej ilości palników może wymagać nawet kilku tysięcy wat mocy pobieranej, kiedy standardowe gniazdko zasilania posiada maksymalną moc dwóch tysięcy trzystu wat. Korzystanie z płyty przy takim podłączeniu będzie albo ograniczone do jednego – dwóch palników, albo będzie się wiązać z bardzo częstymi wyskakującymi bezpiecznikami. W takim przypadku zwłaszcza w takich dzielnicach warszawy jak wesoła czy mokotów rozwiązanie takiego problemu z podłączeniem płyty indukcyjnej związane jest skorzystaniem z usług profesjonalnego elektryka, który podejmie się instalacji danej płyty w blacie kuchennym. Elektryk na wesołej przy odpowiednim nakładzie czasu oraz narzędzi będzie mógł pociągnąć zasilanie z dodatkowych gniazdek zapewniając dodatkową moc doprowadzoną do danej płyty i umożliwienia jej pełnego funkcjonowania. Jedyną wadą takiego połączenia, które nie jest oryginalnym połączeniem siły jest fakt, że takie podłączenie nie zapewnia zabezpieczenia przed przeciążeniem instalacji i może doprowadzić do jej zniszczenia.

Z tego względu przed doborem odpowiedniej płyty warto sprawdzić czy kuchnia była przewidziana na podłączenie urządzenia o tak wielkim poborze mocy i czy ewentualnie jest możliwe uzyskanie tego podłączenia.

Komentowanie jest wyłączone.