Elegancka sukienka

Elegancka sukienka

W ciągu roku zazwyczaj wiele pań uczestniczy w różnych poważnych uroczystościach, przyjęciach czy weselach. Każda taka okazja wymaga odpowiedniej oprawy w postaci eleganckiego stroju. Sprawdzi się nie tylko stylowa marynarka i spodnie, ale i szykowna sukienka.

Szarfy jako dodatki do sukienek

sukienki z szarfąStrój musi być zawsze dostosowany do danych okoliczności. Powinien być elegancki, w stonowanych kolorach i podkreślony za pomocą właściwie dobranych dodatków. W wielu przypadkach sprawdzą się więc sukienki z szarfą. Tak dobrany element do stroju pełni kilka różnych funkcji. Przede wszystkim szarfa, jeśli znajduje się w okolicy talii, w prosty i skuteczny sposób podkreśla kobiecą sylwetkę. Poza tym pełni funkcję zdobniczą, która podkreśla cały strój, przyciąga wzrok i pełni rolę najważniejszej ozdoby. Coraz bardziej popularne jest również wszywanie szarfy w innym miejscu, niż talia, na przykład na dekolcie. Również spełnia wtedy rolę ozdoby i sprawia, że cały strój nabiera oryginalności. Szarfy mogą być na przykład w kontrastowym kolorze – czarna na białej sukience – lub w zupełnie innym, na przykład biała szarfa na różowej sukience. Ta przy dekolcie najlepiej, żeby była w tym samym kolorze co reszta stroju, ponieważ nada to większej elegancji i szyku. Znaczenie ma również szerokość tej oryginalnej ozdoby – szersza pomoże ukryć mankamenty figury, jak na przykład wystający brzuch, a węższa podkreśli szczupłą, delikatną figurę. Zarówno kolor sukienki, jak i dołączonej do niej szarfy, powinien być dostosowany do okoliczności.

Kobiece sukienki nie tylko podkreślają urodę i sylwetkę, ale również są stosownym strojem na wiele różnych okazji. Szykowna ozdoba w postaci szarfy pomaga dodać ubiorowi nieco ekstrawagancji, a także tak potrzebnej podczas danej okazji elegancji.

Komentowanie jest wyłączone.