Ekstrakcje zębów oraz leczenie kanałowe u stomatologa

Ekstrakcje zębów oraz leczenie kanałowe u stomatologa

 

W każdym gabinecie stomatologicznym można skorzystać z podstawowych usług dentystycznych. Do takich usług z pewnością należy wyrywanie zębów, czyli inaczej ekstrakcje. Wykonywane są one w znieczuleniu miejscowym – wprowadza się środek znieczulający do dziąsła.

Usuwanie z zęba naczyń krwionośnych i nerwów

stomatolog olsztynŚrodek zaczyna działać po kilku – kilkunastu minutach i wtedy lekarz może rozpocząć swoją pracę. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że zęby ósemki usuwane są zazwyczaj chirurgicznie. Najpierw trzeba wykonać zdjęcie pantomograficzne uzębienia (jest to zdjęcie rentgenowskie), a później umówić się na wizytę u chirurga stomatologicznego. W zwykłym gabinecie dentystycznym wykonuje się też leczenie endodontyczne. Jest to leczenie kanałowe zęba i jedyny sposób, aby uchronić ząb przed wyrwaniem. Dobry stomatolog olsztyn z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem. Leczenie kanałowe składa się najczęściej z dwóch części. Najpierw do zęba wkładany jest środek trujący, który działa przez tydzień. Zadaniem tego środka jest zniszczenie naczyń krwionośnych i nerwów, które znajdują się w zębie. Następnie po tygodniu następuje drugi etap leczenia kanałowego zębów. W tym etapie kanały zębowe są wypełniane, a ząb zostaje na stałe zaplombowany. Trzeba jeszcze wykonać zdjęcia rentgenowskie zęba (punktowe) po leczeniu, by lekarz mógł sprawdzić, czy kanały zostały odpowiednio wypełnione. Cena leczenia kanałowego uzależniona jest w dużej mierze od tego, ile kanałów znajduje się w danym zębie.

Liczba kanałów związana jest bezpośrednio z liczbą korzeni zębowych. Im więcej korzeni w zębie – tym więcej kanałów. Opracowanie jednego kanału może kosztować około 100 zł, czasami więcej (zależnie od renomy gabinetu i technik z jakich korzystają lekarze dentyści). Po leczeniu kanałowym ząb już nigdy nie będzie bolał.

 

Komentowanie jest wyłączone.