Ekonomiczne karmidła dla kur i kaczek

Ekonomiczne karmidła dla kur i kaczek

Wychowałam się i mieszkam na wsi lubię spędzać czas na podwórku i w ogrodzie. Lubię również kontakt ze zwierzętami domowymi. Od dziecka opiekowałam się zwierzętami gospodarskimi, które znajdowały się w naszym gospodarstwie. Najczęściej doglądałam kur oraz kaczek.

Najlepsze karmidło dla drobiu

karmidła dla kurW tym roku wraz z rodzicami postanowiliśmy przebudować stary kurnik i unowocześnić sprzęt, jaki tam się znajdował. Modernizacje budynku planowaliśmy na okres letni tak aby drób miał jak najlepsze warunki pogodowe. Tymczasowo powstało małe drewniane pomieszczenie, w którym kury miały mieć schronienie. Drewniana konstrukcja była tymczasowa i sprawdzić się mogła jedynie w cieple letnie dni i noce. Przebudowa starego kurnika trwała około trzech tygodni. Po tym czasie należało skonstruować ptakom nowe grzędy oraz miejsce do znoszenia jajek. Poza tym ze starego kurnika wyniesione zostały stare koryta i karmidła, które nie spełniały już swoich zadań. Były zbudowane z drewna, które podczas przenoszenia rozsypywało się w rękach. Zaoferowałam się, że kupię nowe karmidła dla drobiu, które będą trwałe i wydajne. Aby znaleźć odpowiednie karmidła dla kur i kaczek postanowiłam poszperać w ofertach znajdujących się w internecie. W jednym ze sklepów oferujących akcesoria dla zwierząt gospodarskich znalazłam odpowiednie karmidła dla ptactwa domowego. Wyglądały one na solidne i dzięki przemyślanej konstrukcji można było w nich magazynować większą ilość paszy czy ziarna. To z kolei ułatwiało dbanie o potrzeby kur. Karmidło mogło być napełnione kilka razy dziennie bez potrzeby kilkukrotnego sprawdzania, czy zwierzęta mają co jeść w ciągu dnia. Rozwiązanie takie ułatwiło pracę w gospodarstwie i pozwalało ją lepiej rozplanować. Zakupiliśmy kilka takich karmideł aby kury miały zawsze jedzenia pod dostatkiem.

Karmidła sprawdzają się doskonale w naszym nowym kurniku. Kury szybko nauczyły się korzystać z nowych akcesoriów. Mama i ja rzadziej doglądamy zwierząt i mamy więcej czasu dla siebie. Dzięki stałemu dostępowi do karmy nieśność kur się podniosła.

Komentowanie jest wyłączone.