Efekty uboczne lipolizy iniekcyjnej i zapobieganie im

Efekty uboczne lipolizy iniekcyjnej i zapobieganie im

 

W medycynie estetycznej istnieje wiele zabiegów, dzięki którym można zrzucić kilogramy. I wcale nie chodzi tu o liposukcję, która jest zabiegiem operacyjnym i inwazyjnym. Są też inne metody, które mogą być bardzo skuteczne. Wśród nich warto wyróżnić tj. lipoliza.

Skuteczność lipolizy iniekcyjnej w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej

lipoliza iniekcyjnaWiele klinik medycyny estetycznej ma w swojej ofercie takie zabiegi. Jest to metoda w pełni bezpieczna, którą wykonuje lekarz specjalista z zakresu medycyny estetycznej. Metoda ta nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent jest do niej przygotowany praktycznie w każdej chwili – chyba że istnieją konkretne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Lipoliza, czyli wstrzyknięcie substancji rozpuszczających tłuszcz, powoduje kilka efektów ubocznych, które po pewnym czasie znikną. Przede wszystkim jest to ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Może też pojawić się zaczerwienienie oraz zasinienie w miejscu iniekcji. W miejscu, w którym doszło do iniekcji, pojawia się też większa wrażliwość na ból oraz na ucisk. Wiadomo, że takie miejsce może też swędzić. Reakcja po zabiegu będzie utrzymywać się przez co najmniej kilka dni. Następnie wszystkie objawy uboczne znikną. Lekarz specjalista zazwyczaj przepisuje pacjentom po zabiegu leki antyhistaminowe i przeciwbólowe. Taka lipoliza iniekcyjna pozwala pozbyć się tłuszczu z różnych miejsc. Co prawda jest to pozbycie się kilku centymetrów tkanki tłuszczowej – w talii jest to zazwyczaj od 4 do 5 cm. Jeśli ilość tkanki tłuszczowej nie jest duża, wystarczające są zaledwie 2 lub 3 zabiegi.

W przypadku grubej tkanki tłuszczowej, trzeba liczyć się z tym, że zabiegów lipolizy iniekcyjnej będzie znacznie więcej. Odstęp między zabiegami lipolizy powinien wynosić około 1 miesiąca. Dodatkowo warto w przerwach stosować masaż limfatyczny, by zwiększyć efekty.

 

Komentowanie jest wyłączone.