Dzięki wycince realizowane jest nasze zapotrzebowanie na drewno

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów, który towarzyszy ludzkości od kilkuset lat. Wszystkiego rodzaju deski niezbędne w procesach budowlanych czy zakładach stolarskich, pozyskiwane są z drzew rosnących na naszej planecie.

Do wycinki konieczne jest pozwolenie z urzędu miasta

Wycinka drzew KnurówMogłoby się wydawać, że rozwój technologii chemicznej i całego przemysłu, zapewnił nam tyle interesujących i trwałych materiałów, że stopniowo zaczniemy odchodzić od wykorzystywania drewna. Ku zaskoczeniu, tendencja ta jest wręcz odwrotna. Wycinka drzew Knurów to usługi działające w pełni zgodnie z prawem. Za każde ścięte drzewo, firma zobowiązuje się do posadzenia nowego, zdrowszego w bardziej interesującej nas lokalizacji. Całkowicie popieram tą idee, ponieważ w dobie konsumpcjonizmu nie możemy zapominać o tym, że każda roślina produkuje niezbędny do naszego życia tlen. Aby przystąpić do usuwania danego drzewa, firma zobowiązana jest do przedstawienia kompletnej dokumentacji. W jej skład wchodzi między innymi pozwolenie z urzędu miasta na wycięcie konkretnego gatunku. Prace przebiegają sprawnie, bowiem w pierwszym ich stadium pracownik z piłą mechaniczną podnoszony jest na zwyżce do góry i zajmuje się przycięciem gałęzi tworzących koronę. Przy tej czynności, musi bardzo uważać na to, czy przypadkiem pod miejscem jego pracy nie znajduje się jakiś przechodzeń. Gdy korona zostaje już nieco zmniejszona, następuje zmiana piły na taką o nieco większej mocy i rozpoczyna się proces cięcia pnia. Zazwyczaj pozostałości zbierane są przez inną firmę lub okolicznych mieszkańców.

Pomimo negatywnej opinii co do wycinki drzew, należy pamiętać, że jest ona konieczna. Stare, spróchniałe drzewa stanowią bezpośrednie zagrożenie dla naszego życia, stąd muszą zostać wyeliminowane. Dodatkowo drzewa rosnące zbyt blisko drogi, obniżają zasięg widzenia kierowcy.

Komentowanie jest wyłączone.