Drukowanie etykiet cyfrowych

Drukowanie etykiet cyfrowych

Etykiety drukowane cyfrowo to odpowiedź na potrzeby rynku oraz klientów je zamawiających. Korzystają z nich przede wszystkim małe i średnie podmioty gospodarcze. Przy drukowaniu w tego typu technologii, wyeliminowana jest całkowicie konieczność wynajmu lub zakupu maszyn lub form drukarskich, gdyż wszystkie prace odbywają się za pomocą komputera oraz specjalnej drukarki.

Cyfrowe drukowanie etykiet w małych i średnich firmach

Owe mniejsze firmetykiety cyfrowey, często nie mogą pozwolić sobie na znaczące wydatki związane z korzystaniem z profesjonalnych form drukarskich, lub też nakład produkcji towaru jest zbyt mały, aby drukowanie w drukarniach lub zakup specjalistycznego sprzętu był opłacalny. Drukowanie w ten sposób daje tez możliwość czynnego zmieniania danych wedle aktualnych potrzeb firmy. Koszt zakupu etykiet, zwraca się w ten sposób, gdyż nie rosną koszty związane z ich produkcją. Wydrukowane etykiety cyfrowe nie potrzebują dodatkowych procesów obróbki jak dodatkowe lakierowanie. Druk cyfrowy zwiększa też w firmie możliwości personalizacji swojego produktu, poprzez projektowanie etykiet. Drukowanie te, cechuje doskonała jakość oraz wysycenie kolorów. Kolejną zaletą tego rodzaju produkcji etykiet, jest możliwość łączenia ich różnych partii druku, wedle potrzeb i uznania firmy, co przy tradycyjnym procesie drukowania, jest praktycznie nie możliwe.

Druk cyfrowy etykiet, jest przede wszystkim domeną małych lub rodzinnych biznesów, takich jak na przykład browary regionalne lub rodzinna produkcja spożywcza. Pozwala na bardzo dużą swobodę w tworzeniu etykiety, jak również  kontrolę procesu jej powstawania. Właściciel biznesu, może w każdej chwili zmienić dane w procesie druku. Może też łączyć procesy produkcyjne etykiet w dowolny sposób.

Komentowanie jest wyłączone.