Dobór właściwego kamerzysty do projektu video

Dobór właściwego kamerzysty do projektu video

W dwudziestym pierwszym wieku na pierwszy plan wysuwa się technologia, wraz z którą idzie wszechobecna potrzeba utrwalania ważnych zdarzeń mających miejsce w naszym życiu, czy też po prostu dokumentowanie własnej lub czyjejś codzienności.

Jak wybrać dobrego kamerzystę?

kamerzystaUsługi filmowania, w dzisiejszej rzeczywistości nie kończą się na utrwalaniu ważnych uroczystości rodzinnych, jak chrzciny, komunie, czy śluby. Branża audio – video ciągle się rozwija. To wszystko dzięki wszechobecnym videoblogom, czy teledyskom, realizowanym często z własnej kieszeni, początkujących wykonawców muzycznych, generalnie ludzi, posiadających jakiś talent, którym chcą podzielić się ze światem. Jednak sam talent nie wystarcza do profesjonalnej prezentacji i ważne staje się wybranie ważnej postaci, jaką jest kamerzysta, który będzie potrafił pokazać wszystko w jak najlepszym świetle, z zastosowaniem się do naszych wytycznych. Dzisiaj, nie trzeba skończyć profesjonalnej szkoły, by robić naprawdę dobre video – prezentacje, czy ciekawe vlogi. Często są one dziełem domorosłych kamerzystów, którzy na ćwiczeniu ujęć, dobieraniu oświetlaniu, spędzili hobbystycznie nawet kilka lat. Taka praktyka jest wykorzystywana na szeroką skalę w branży muzycznej, gdzie mniej potrzebni stali się profesjonaliści, którym trzeba zapłacić spore sumy za profesjonalne obrazy video. Początkujących wykonawców, zwyczajnie nie stać na kamerzystę, który skończył szkołę filmową. W dodatku, „amatorzy” obyci ze sprzętem potrafią zrobić naprawdę dobry film, niskim kosztem i łatwiej namówić ich do współpracy.

Ceny usług kamerzystów nie są wysokie i zależą oczywiście od rodzaju przyjmowanego przez nich zlecenia. Jednakże na pewno miło się rozczarujemy, szczególnie w przypadku, gdy oczekujemy jedynie filmu z chrztu, czy ślubu, gdyż są to najtańsze usługi na rynku.

Komentowanie jest wyłączone.