Dlaczego warto mieć drapak dla kota?

Dlaczego warto mieć drapak dla kota?

Jeżeli mamy naszego puszystego przyjaciela w domu, na pewno mamy problem również z poszarpanymi fotelami czy też ubraniami. Jeżeli nie wiemy dlaczego koty drapią, prawdopodobnie jesteśmy na nie źli, ale nie powinniśmy, ponieważ jest to ich wrodzona natura, która nie ma na celu zdenerwowania właściciela.

Konieczność posiadania drapaka

drapaki dla kotówKoty nawet setki tysięcy lat temu stosowały drapanie o specyficzne powierzchnie w celu ostrzenia swoich pazurków. Pomagały im to w obronie przed groźnymi drapieżnikami, więc właśnie dlatego, pozostało to i u naszych kotów. Koty bez ostrzenia swoich pazurków czuły by się bezbronne. Koty ostrzą pazurki również ze względu na posiadanie specjalnych gruczołów, dzięki którym znaczą swój teren. Ze względu na tą wiedzę, nie powinniśmy denerwować się na swoje koty, a umieścić specjalne drapaki dla kotów, dzięki którym będą mogły robić tą czynność bez niszczenia naszych mebli. W ten sposób zabezpieczymy nasze kosztowne meble przed zniszczeniem, ale również umożliwimy naszym kotkom, aby czuły się w pełni bezpieczne. Bardzo łatwe jest również przygotowanie samemu takiego drapaka, ponieważ jest to kwestia tylko trzech rzeczy. W szybki sposób za pomocą rolki po ręczniku papierowym, sznurku i gorącego kleju, możemy zrobić sobie drapak. Na pustą rolkę po ręczniku papierowym nakładamy dużą ilość kleju, a następnie obwiązujemy go mocnym sznurkiem, po wszystkim zawiązując pętelkę po końcówkach sznurka. 

W ten sposób możemy zrobić bardzo skuteczny drapak dla kota, który nie tylko umożliwi im ostrzenie pazurków, ale również spełni funkcję świetnej zabawki. Jeżeli nasz wykonany drapak jest stosunkowo mały względem kota, będzie on się mógł nim swobodnie bawić, a przy okazji nie zniszczy on nam naszych mebli. Jest to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Komentowanie jest wyłączone.