Dla zwolenników pasywności i ekologii – gabiony

Dla zwolenników pasywności i ekologii – gabiony

Jak sama nazwa tematu wskazuje, dziś temat dla miłośników i fascynatów konstrukcji, budowli pasywnych, a także dla tych, którym natura, środowisko jest bardzo bliskie. Temat będzie dotyczył rodzajów ogrodzeń i elementów projektów architektonicznych, które kreują nasze otoczenia.

Ogrodzenia gabionowe – czy najlepsze?

ogrodzenia gabionoweHasło przewodnie: ekologiczne ogrodzenia gabionowe. Inna pospolicie używana nazwa to gabiony. Czym one są? Z czego są tworzone? Ogrodzenia te mają wszelakie zastosowanie, zarówno w budownictwie, architekturze krajobrazu, ale i w kontekście nawet bezpieczeństwa publicznego. Choć ten ostatni wątek, może dziwić, to zapewniam, że damy ku temu dowody. Wbrew pozorom gabiony były tworzone już wieki temu, nie jest to metoda, której ludzi jeszcze nie używali. Jednak co ciekawe, dopiero teraz możemy powiedzieć, że przechodzi ona swój złoty wiek. Dlaczego? Z każdym rokiem, jej grono fanów, miłośników, użytkowników, rośnie w siłę. Nie dziwi to wcale. Ma niezliczone możliwości i zalety, które są dziś tak bardzo pożądane w perspektywach obrony naszej planety, ekonomii czy ochrony. Rzecz od razu wzbudzająca zainteresowanie i zachwyt to fakt, że nie jest potrzeba w budowie tego typu – podmurówka betonowa. Dwa jest niezwykle ekonomiczna, tania. Można wytwarzać ją na wiele sposobów. Na przykład z resztek materiałów lokalnych.

Typu: kamienie, resztki drewniane, gruz, żwir, piasek, torf. Praktycznie wszystko co przyjdzie nam w udziale naszej twórczej pracy. Zalety? Bardzo dobra cena, długowieczność – służy na długi czas, ochrona przed wiatrem, deszczem.

Komentowanie jest wyłączone.