Czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej

Utwardzenie podłoża wymaga użycia kilku z najpopularniejszych materiałów. Mowa na przykład o kostce brukowej. Możemy zauważyć, że znajduje się ona na wielu posesjach. Jest to materiał, który pomimo swojej wysokiej trwałości co jakiś czas wymaga czyszczenia. Warto zatrudnić do tego celu fachowców, którzy skorzystają z właściwej chemii w celu usunięcia trudnych zabrudzeń, takich jak plamy oleju silnikowego.

Mycie kostki brukowej profesjonalnymi środkami chemicznymi

mycie kostki brukowej krakówKostka brukowa jest twarda, lecz stosowanie złych środków sprawi, że stanie się krucha. Jeśli tematem naszych zainteresowań jest mycie kostki brukowej Kraków to miasto, gdzie jest wiele firm oferujących tą usługę. Przede wszystkim specjaliści muszą zobaczyć miejsce wykonywanych prac, a następnie wykonać wstępny kosztorys. Trzeba przeanalizować, gdzie czyszczenie wymaga samej wody pod ciśnieniem, gdzie należy użyć chemii, a także środków chwastobójczych. Dopiero wtedy wykonuje się pełen kosztorys i zaczyna się wykonywać usługę. Co do cennika, standardowa cena za metr to około piętnaście złotych, chyba, że mamy silne zabrudzenia. Wtedy cena rośnie. Jednak nie ma problemu z pozbyciem się nawet bardzo trudnych zabrudzeń, takich jak olej silnikowy, sadza lub zabrudzenia po wykonywanych wcześniej pracach remontowo-budowlanych. Część firm również zajmuje się malowaniem ponownym kostki, która już jest blada.

Za pomocą środków chemicznych można zdziałać wiele rzeczy. Najważniejsze jednak jest to, aby pamiętać o właściwym dawkowaniu. Użycie zbyt dużej ilości chemii osłabi naszą kostkę. Warto jest po czyszczeniu uzupełnić piasek pomiędzy kostką, a następnie przepłukać ją wodą. Dzięki temu pomiędzy kostkami nie pojawią się chwasty nawet przez pięć lat. To długi okres, dlatego warto tym się zainteresować.

Komentowanie jest wyłączone.