Czym zajmuje się ortodonta?

Czym zajmuje się ortodonta?

 

Stomatolog to lekarz zajmujący się leczeniem schorzeń zębów człowieka. Jednak współcześnie lekarz stomatolog nie tylko leczy chore zęby, ale również rekonstruuje uzębienie. Jednym z nich jest właśnie ortodonta. Zajmuje się tekże leczeniem wad zgryzu oraz problemów związanych z twarzoczaszką.

Gdzie leczyć wadę zgryzu i nie tylko?

Ortodonta pracujący w RzeszowiePraktycznie każdy człowiek posiada wadę zgryzu. Główną przyczyna jest to, że po wypadnięciu zębów mlecznych, zęby stałe źle się ułożyły w miejscu starych, powodując, iż szczęka źle się łączy z żuchwą, przyczyniając się do min. uszkodzeń szkliwa. Innym powodem złego stanu uzębienia u człowieka może być nieszczęśliwy wypadek, którego następstwem jest wybicie sobie kilku zębów. To przyczynić może się do powstania przerw między zębami a w konsekwencji do rozjeżdżenia się zębów. Więc powstaje pytanie co należy zrobić, by wyleczyć się? W tym celu należy udać się najpierw do lekarza ortodonta pracujący w Rzeszowie. W trakcie pierwszej wizyty lekarz ten określi jakie działania, będzie należało podjąć by stan uzębienia był prawidłowy. Po pierwsze skieruje nas do stomatologa ogólnego, którego zadaniem będzie przejrzenie wszystkich zębów pod kątem czy nie mamy jakiś ubytków, jeżeli, tak to musi je najpierw wyleczyć. Następnie po wyleczeniu zębów udajemy się na RTG w celu wykonania zdjęcia panoramiczne twarzoczaszki. Po ich wykonaniu dopiero lekarz ortodonta przystępuje do leczenia wady zgryzu w postaci założenie aparatu ortodontycznego. Aparat ten ma na celu zmniejszenie przerw między zębami, a tym samym poprawić zgryz. Takie leczenie w trwać może od 6 miesięcy do nawet 2 lat.

Każdy człowiek powinien dbać o zęby, w szczególności jeżeli mamy problemy z prawidłowym przełykaniem jedzenia. Wynikać to może z wady zgryzu, którego przyczyn może być dużo. Dlatego warto w tym celu wybrać się do lekarza ortodonty, który zaradzi temu problemowi.

 

Komentowanie jest wyłączone.