Czym są buty profilaktyczne?

Czym są buty profilaktyczne?

 

Poszukując dziecięcych butów na stronach internetowych najpopularniejszych producentów obuwia dziecięcego, możemy zetknąć się z butami profilaktycznymi dla dzieci. Jakiego rodzaju jest to obuwie i do czego służy? Czy jest ono tożsame z obuwiem ortopedycznym?

Profilaktyczne buciki dla dzieci

antypoślizgowe buty profilaktyczne dla dzieciNa wstępie należy wyraźnie zaznaczyć, że obuwie profilaktyczne nie jest inną nazwą obuwia ortopedycznego. Oba rodzaje butów spełniają zupełnie różne funkcje w rozwoju stóp dziecka. Obuwie ortopedyczne charakteryzuje się specjalną konstrukcją, która ma na celu korektę odwracalnych zniekształceń stóp, stworzenie wygodnego podparcia i ochrony dla stóp o zniekształceniu utrwalonym, zapobieganie pogłębianiu się zniekształceń i wyrównanie skrócenia kończyny dolnej. Obuwie profilaktyczne zaś przeznaczone jest dla dzieci, których stopy mają odpowiedni kształt i wymiar, a jego celem jest zapewnienie w pełni właściwego rozwoju stóp i ich ochrona przed powstawaniem różnego rodzaju dolegliwości i deformacji. Obuwie profilaktyczne zapobiega więc konieczności noszenia obuwia ortopedycznego. Wśród bogatego asortymentu możemy więc znaleźć, np. antypoślizgowe buty profilaktyczne dla dzieci, które nie tylko zapobiegną zniekształceniom stóp, ale zapewnią też dodatkowe bezpieczeństwo dziecku, które uwielbia biegać i dokazywać. Obuwia profilaktyczne dostępne są w różnych kolorach i modelach, by dobrać je nie tylko do płci dziecka, ale również do pory roku, która panuje na zewnątrz.

Warto wiedzieć, że obuwie profilaktyczne wykonane jest w taki sposób, by w razie potrzeby można było w nim umieścić wkładkę ortopedyczną. Wyglądem zaś nie odbiega od obuwia powszechnie noszonego przez dzieci, co może mieć duże znaczenie dla dobrego samopoczucia naszej pociechy.

 

Komentowanie jest wyłączone.