Czy warto używać paneli korkowych na ścianie?

Czy warto używać paneli korkowych na ścianie?

Wokół panel korkowych narosło już dużo mitów. Ten materiał jest wykorzystywany przez wiele osób i dużo się mówi o jego wielu właściwościach. Warto jest tak naprawdę inwestować w takie panele, szczególnie jeśli mamy mieszkanie w bloku. Dzięki temu zapewnimy sobie doskonały rodzaj izolacji, a także materiał, który jest po prostu przyjemny dla naszych oczu. Dodatkowo materiał jest lekki.

Panele ścienne z korka

lekkie panele ścienne korkoweTakie panele nie są w całości wykonane z korka, ponieważ mają dekoracyjną okleinę, która dobrze komponuje się z resztą wystroju. Lekkie panele ścienne korkowe – jak sama nazwa wskazuje – mają niewielką wagę, dlatego można je układać nawet na ściankach działowych wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Ten materiał poza funkcją dekoracyjną jest także doskonałym izolatorem akustycznym. Właśnie dlatego można go wykorzystywać w mieszkaniach, w których zdarza się słuchać sąsiadów. Takie panele nadają się idealnie do mieszkań również ze względu na izolację termiczną. Ciepło nie będzie uciekało przez nasze ściany, a zarazem nie będziemy pobierać ciepła naszych sąsiadów. Materiał jest wytrzymały na wilgoć. Jeśli naciśniemy na takie panele to się wgłębią, jednak za chwilę powrócą do pierwotnej formy, co także jest dużym plusem, szczególnie jeśli mamy dzieci. Panele doskonale imitują inne materiały, takie jak drewno. Mogą mieć również wygląd drewna kompozytowego, co także stanowi plus.

Takie panele są bardzo dobre, dlatego warto jest je wykorzystywać u siebie w domu. Będą stanowić świetną izolację termiczną i akustyczną. Wielu fachowców doradza takie panele ludziom, którzy chcą posiadać więcej prywatności. Dodatkowo nie obciążają konstrukcji. Można je układać na płytach kartonowo-gipsowych bez ryzyka, że zostaną one zbyt przeciążone przez cały materiał razem z gipsem do ich klejenia.

Komentowanie jest wyłączone.