Czy ulice mogą być wolne od paneli led?

Czy ulice mogą być wolne od paneli led?

Szczerze mówiąc, bardzo wątpią w to, że nasze ulice mogłyby być wolne od reklam. Od bardzo dawna przyzwyczailiśmy się i ogólnie tolerujemy to, że nasza przestrzeń jest dosłownie usłana reklamami a reklama led już nas w ogóle nie dziwi. Tymczasem wcale tak być nie musi.

Panele led tylko w wyznaczonych miejscach?

panele ledNasze państwo od dawna pracuje nad uregulowaniem kwestii naszego krajobrazu i tego, żeby nie dopuścić do zbytniego zanieczyszczenia. Reklama led to i tak jedna z najładniejszych, moim zdaniem reklam. Nie mam nic przeciwko, żeby wyświetlacze led znajdowały się w przestrzeni publicznej w rozsądnej ilości. Niepokoją mnie prowizorycznie powieszone bardzo nieprofesjonalne reklamy, które szpecą nasze miasta i obrzeża naszych miast. Nie możemy pozwolić na to, żebyśmy stracili kontrolę nad tym co się dzieje w naszej wspólnej przestrzeni publicznej. Oczywiście najważniejsze zadanie do wykonania w tej kwestii mają do wykonania samorządy. To od nich będzie zależało wszystko w kwestii tak zwanej ustawy krajobrazowej. Telebimy led, tak jak pisałam powinny mieć racje bytu – to w końcu elegancka reklama i do tego bardzo schludna. Powinny zostać przemyślane kwestie co do zezwoleń wydawanych przedsiębiorcom, którzy chcą się zareklamować. Ktoś powinien nad tym czuwać. Nie może być tak, że tablice led, będą umieszczane w miejscach gdzie kompletnie nie pasują i gdzie ich użycie kłóci się z dotychczasowym przeznaczeniem miejsca. Solidne panele led powinny zostać również umieszczane w miejscach, gdzie nie będą rozpraszały kierowców. To bardzo ważne. Moim zdaniem wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo na naszych skrzyżowaniach.

Im mniej bodźców rozpraszających przy drogach tym lepiej. Uwaga kierowców powinna być skierowana tylko i wyłącznie na drogę i innych uczestników ruch drogowego.

Komentowanie jest wyłączone.