Czy nasz dom trzyma ciepło?

Czy nasz dom trzyma ciepło?

Czy dom, w którym mieszkamy utrzymuje ciepło? Czy trzeba przez długi czas go ogrzewać, czy trzeba długo czekać, aż będzie ciepły? Jeżeli nie, to wszystko w porządku, a jeżeli choć na jedno z pytań odpowiedzielibyśmy twierdząco, to może to znaczyć tyle, że mamy jakąś nieszczelność i w takiej sytuacji trzeba zaradzić temu problemowi. Przede wszystkim na początku nieszczelność trzeba znaleźć, zdiagnozować, zweryfikować, ale jak? No właśnie, może konieczne będzie badanie termowizyjne.

Szczelny dom to ciepły dom

certyfikaty energetyczne krakówPrzede wszystkim utrzymywanie ciepła przez nasz dom leży w naszym interesie, w naszym poczuciu komfortu, więc należy zdecydowanie zbadać nieszczelności ewentualne. Mogą być one przy oknach, przy drzwiach, przez podłogę, czy być może zbyt cienkie ściany? Pytań jest wiele, a odpowiedź jedna, trzeba przede wszystkim znaleźć jego certyfikaty energetyczne kraków. Jeżeli takowych nie ma, to przeprowadzamy badanie, żeby zdobyć certyfikat. Jeżeli badanie nie obliguje nas do otrzymania certyfikatu, bo mamy nieszczelny dom, to uszczelniamy go według zaleceń, na końcu robimy jeszcze jedno badanie i otrzymujemy w końcu upragniony certyfikat. Po co? A po to, żeby mieć pewność, że nasz dom jest szczelny. Z pewnością i ta wiedza i certyfikat przyda się nam, jeżeli będziemy zamierzali dłużej mieszkać w domu, ale również jeżeli będziemy przymierzali się do jego sprzedaży.

Warto wiedzieć, że taki certyfikat podnosi cenę domu, podnosi jego jakość, oraz zwiększa szansę na dużą liczbę chętnych i zainteresowanych jego zakupem. Sprawmy sobie taki certyfikat, może nie tyle sobie, co naszemu domowi, a wówczas z pewnością poczujemy ulgę i zadowolenie, a także satysfakcje, że skutecznie pozbyliśmy się problemu i wyeliminowaliśmy przeszkadzające nam na co dzień niedogodności.

Komentowanie jest wyłączone.