Co zabrać ze sobą na górską wyprawę?

Co zabrać ze sobą na górską wyprawę?

Każdego lata kiedy słońce dumnie rozpościera się na niebie a promienie ogrzewają nasze twarze to przychodzi taka myśl by może wybrać się w końcu w góry. Dobra pogoda niewątpliwie sprzyja wyjściom z domu i daje dużo motywacji do tego żeby wybrać się na wyprawę. Świeże powietrze i dużo aktywności fizycznej to niewątpliwie coś co dobrze wpłynie na każdą osobę.

Pakujemy się na wyprawę – co zabrać?

buty trekkingowe na zimęKiedy już poczujemy zew lata i zdecydujemy się wybrać na górską wyprawę to przychodzi ten moment że musimy jeszcze odpowiednie spakować nasz plecak. Jeśli mówimy o lecie to nie musimy się aż tak martwić bo z paru rzeczy będziemy mogli zrezygnować więc w zupełności plecak który ma pojemność trzydzieści litrów wystarczy na taką wyprawę. Jednak warto zawsze pamiętać o tym by nie lekceważyć gór które w swoim byciu są bardzo nieprzewidywalne i nawet w lecie kiedy wydaje nam się że pogoda będzie dopisywać możemy się bardzo zaskoczyć i to niekoniecznie pozytywnie. Pierwszą rzeczą którą musimy zabrać to buty nie mogą to być jednak typowe już buty trekkingowe na zimę, tylko takie które będą lekkie i sprawdzą się w letnich warunkach. Nie będą musiały być też podwyższane, jednak warto zwrócić uwagę na to jak czuje się w nich nasza stopa. Inną rzeczą jest oczywiście jakaś odzież trekkingowa która dobrze odprowadza gorąc i pot, to z pewnością się przyda. Tutaj warto wspomnieć o tym że zawsze w górach może przecież spaść deszcz który z zaskoczenia zmiesza nas i zaskoczy. Dlatego lekka kurtka którą spakujemy nie będzie nam z pewnością przeszkadzać. 

Warto mieć ze sobą zawsze kilka drobnych rzeczy, niewątpliwie dobre i lekkie buty oraz butelka wody powinna w zupełności starczyć jeśli idziemy bezpiecznym szlakiem gdzie w okolicy są liczne schroniska i punkty oznaczenia.

Komentowanie jest wyłączone.