Co warto zobaczyć w Kudowie Zdroju?

Co warto zobaczyć w Kudowie Zdroju?

Latem chętnie wyjeżdżamy nad morze, w góry, na jezioro. Bardzo częstym kierunkiem wycieczkowiczów jest także Dolny Śląsk, a dokładniej uzdrowiska, znajdujące się przy granicy z Czechami. Słyną one ze swojego niepowtarzanego klimatu, pięknych, górskich krajobrazów. 

Co zobaczyć w Kudowie?

kudowa zdrójJednym z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów jest oczywiście kudowa zdrój. To miasteczko, położone w dolinie, na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego, swoją historię zaczyna w XIV wieku. W XVII wieku zaś odkryte zostają wody lecznicze, a sama Kudowa z czasem staje się uzdrowiskiem. Dziś to popularne uzdrowisko, gdzie zjeżdżają się nie tylko kuracjusze, ale także np. rodziny z dziećmi. Co warto zobaczyć z Kudowie? Przede wszystkim Park Zdrojowy. Jest to centralny punkt miasteczka, w którym można poczuć się jak w tropikach! Na placu rosną bowiem opuncje, kaktusy, agawy, rododendrony i draceny. Warto tu zobaczyć piękną Pijalnię Wód Mineralnych, sanatorium zwane Zameczkiem oraz Sanatorium Polonia. Najmłodszym zaś do gustu przypadnie na pewno piękne Muzeum Zabawek. Dodatkowo możemy także odwiedzić Szlak Ginących Zawodów oraz Skansen. W Okolicy Kudowy znajduje się także słynna na całą Polskę Kaplica Czaszek w Czermnej – wyłożona ok. 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Robi ogromne wrażenie! Będąc w tej okolicy możemy jeszcze odwiedzić niesamowite Błędne Skały czyli naturalny labirynt, obejmujący grzbiet góry Skalniak. Jest to naprawdę niesamowity sposób na poznanie bliżej natury Gór Stołowych. 

Kudowa Zdrój jest zdecydowaniem miejscem wartym odwiedzenia – zarówno dla tych, którzy szukają odrobiny spokoju i chcą spróbować wód z uzdrowiska, jak i tych, którzy chcą zwiedzić ciekawe miejsca. Coś dla siebie znajdą tu i rodziny z dziećmi i poszukiwacze karkonoskich tajemnic i wielbiciele górskich wędrówek.

Komentowanie jest wyłączone.