Co to są żaluzje plisowane?

Co to są żaluzje plisowane?

 

Coraz częściej w oknach domów goszczą zamiast firanek i zasłon, żaluzje. Szeroki wybór i duża ilość różnych wzorów daje możliwość znalezienia czegoś na miarę potrzeb. Obecnie coraz bardziej odchodzi się od żaluzji aluminiowych na korzyść plisowanych lu drewnianych.

Jakie zalety mają żaluzje plisowane?

żaluzje plisowane warszawaPlisy są wybierane ze względu na lekkość materiału oraz duży wybór kolorystyczny. Różne faktury produktu używanego na żaluzje dają szanse stworzenia niepowtarzalnego wzoru, specjalne dostosowanego do wystroju wnętrza, w którym będą zamontowane. Plisy można tworzyć, łącząc dwa różne kolorystycznie materiały, co daje złudzenie dodatkowej przegrody zasłaniającej. Jeśli chodzi o żaluzje plisowane Warszawa to miejsce, gdzie dostępność tej usługi jest bardzo szeroka. Tego typu zasłony montowane w oknach mają tę cechę, że nie zasłaniają całej tafli okiennej, tylko wybraną część, co pozwala korzystać ze światła słonecznego. Żaluzje plisowane dają możliwość wykorzystania materiałów o różnym składzie i kolorze, dzięki czemu powstają interesujące kolorystycznie formy. Przesuwanie zasłon odbywa się płynnie i lekko, ze względu na ich niewielką wagę. Mogą być podnoszone do góry i opuszczane na dół ręcznie, ale również istnieją systemy wykorzystujące urządzenia koralikowe i elektryczne. Żaluzje wyposażone są w system samohamujący, dzięki któremu można ustawić je na konkretnej wysokości. Plisy pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Są dodatkowym elementem dekoracyjnym okna. Nadają się do przestrzeni okiennych standardowych i o nietypowych kształtach.

Żaluzje po zsunięciu zajmują niewielką część okna i nie zabierają światła, które może swobodnie przenikać do pokoju. Natomiast po rozwinięciu i zastosowaniu materiału o większej gramaturze skutecznie blokują przenikanie promieni słonecznych.

 

Komentowanie jest wyłączone.