Co robić gdy nasz produkt nie schodzi?

Co robić gdy nasz produkt nie schodzi?

sklep-reklama-sprzedarzMoże być wiele różnych powodów, dlaczego nasz produkt czy usługa nie są kupowane. Czy jako sprzedawcy przeanalizowaliśmy, dlaczego nie dochodzi do sukcesu w sprzedaży.
 
 

Reklama jest podstawą sprzedaży

Często niespodziewanie i wbrew wszelkim oczekiwaniom okazuje się, ze nie cena, a inne powody o tym decydują. Jest to tym bardziej zadziwiające, że wciąż pokutują stwierdzenia, iż tylko cena waży na tym, czy dany produkt jest nabywany czy tez nie. Pomóc powinna nam odpowiednia reklama. Słowo ma ogromne znaczenie w reklamie. Dzięki niemu przekaz reklamowy nabiera sensu. Reklama powinna być kreatywna, a jej tekst powinien zaskakiwać i pozostawać na długo w pamięci klienta. Właściwie napisany slogan długo jest kojarzony z reklamowanym produktem i informuje odbiorcę o jego cechach i korzyściach z jego nabycia. Słowo w reklamie przyjmuje postać pisana lub mówioną, jest to zależne od wybranego medium oraz inwencji nadawcy. W przypadku słowa mówionego duże znaczenie odgrywa dobór osób, które będą prezentować przekaz reklamowy. W reklamie radiowej słowo buduje emocje i nastrój, największe znaczenie ma tu barwa głosu odtwórców, szybkość mówienia oraz emocje. W reklamie telewizyjnej komunikat reklamowy budują słowa i tekst pisany. Słowo pisane pojawia się w reklamie prasowej. Wykorzystywane jest w projektowaniu plakatów reklamowych i tworzeniu nietypowych projektów, które mają na celu przyciągnięcie uwagi klientów. Popularne są w szczególności kasetony reklamowe, kasetony podświetlane producent, kasetony z dibondu, kasetony reklamowe podświetlane. Firma używa w tekstach najczęściej wybranej przez siebie czcionki i tekstu.

Przy odpowiednio dobrze zaprojektowanych szyldach reklamowych i tym samym przyciągnięciu uwagi klientów, powinniśmy iść za ciosem i jeszcze bardziej zachęcić ich do korzystania z naszych usług poprzez np. proponowanie im małych rabatów oraz wręczaniu darmowych próbek innych produktów, które sklepy często dostają od hurtowni, które zaopatrują je w towar. Dzięki takim metodom obroty sklepu powinny wzrosnąć.

Komentowanie jest wyłączone.