Bezpieczne pierwsze kompiele – kosmetyki

Bezpieczne pierwsze kompiele – kosmetyki

Jedną z czynności wykonywanych przy dziecku, przy której rodzice nie czują się zbyt pewnie jest kąpiel. Obawy często są wynikiem braku doświadczenia, boimy się, ze podtopimy malucha, że woda będzie zbyt ciepła czy zimna i wiele innych.

Kąpiel niemowląt

naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowlątTo o czym często się zapomina, a co jest niezmiernie istotne, to fakt, że skóra niemowlaka, jest dużo bardziej wrażliwa niż u dorosłego człowieka a nawet kilkuletniego dziecka. Jej ona znacznie cieńsza i mniej elastyczna, różni też się odczyn skóry. Z tego względu należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków, które przeznaczone są do kąpieli niemowląt. Takie preparaty nie powinny zawierać żadnych sztucznych dodatków, typu syntetyczne barwniki, konserwanty czy substancje zapachowe. Dlatego też pod żadnym pozorem nie można używać mydeł czy szamponów przeznaczonych dla ludzi dorosłych. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowląt, zawierające substancje organiczne nie wywołujące reakcji alergicznych i nie drażniące skóry niemowlaka. Zaczyna się pojawiać coraz większa gama tego typu produktów. Dodatkowo często mogą one zawierać w swoim składzie olejki, które nawilżą skórę malucha, wiadomo bowiem, że w początkowym okresie życia jest ona sucha i jeszcze złuszczająca się. Ważne jest też aby oprócz właściwości nawilżających, stanowiły też element natłuszczający skórę. Powinniśmy dopasować odpowiedni kosmetyk dla malucha, bowiem, każda skóra jest innego typu i potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji.

Zdowie i prawidłowy rozwój niemowlaka jest niezwykle ważny. Należy zatem zwracać szczególna uwagę na produkty jakie przy nim używamy i środowisko w jakim przebywa, bo zwłaszcza w pierwszych dniach życia jest bardzo podany na wszelkiego rodzaju infekcje i alergie.  

Komentowanie jest wyłączone.