Bezpieczne klocki dla małych dzieci

Bezpieczne klocki dla małych dzieci

Układanie klocków to jedna z ulubionych zabaw mojej córki. Ma teraz prawie dwa latka i jest mądra dziewczynką, dlatego mogę być spokojna o jej bezpieczeństwo. Jednak jeszcze kilka miesięcy temu martwiłam się czy takie nie za wielkie elementy są dla niej odpowiednimi zabawkami. Przekonałam się o tym w wigilijny wieczór jakiś czas temu.

Klocki prezentem dla małego dziecka

klocki dla małych dzieciW ramach podarunku od świętego Mikołaja moja córka pod choinkę otrzymała od moich teściów dwa zestawy klocków. Pomysł naprawdę dobry, bo interesowało ja wtedy bardzo tworzenie konstrukcji i ich rozmontowywanie. Jak każda matka takiego malucha staram się aby w zasięgu jej otoczenia nie znalazły się żadne elementy, którymi mogłaby zrobić sobie krzywdę. Klocki pomimo swojego dedykowanego przeznaczenia dla dzieci po roku życia wydawały mi się mało bezpieczne. Musze wam przyznać, że nie mogę się nadziwić jak bardzo się myliłam. Klocki dla małych dzieci są tak skonstruowane, aby uniemożliwić im włożenie ich do buzi zbyt głęboko. Córka ząbkując bardzo chętnie je gryzła, ale nie miała możliwości go połknąć. Bałam się również, że przytrzaśnie sobie paluszki podczas tworzenia konstrukcji. To również jest dla dziecka niemożliwe, ponieważ dwa elementy łącza się w jeden powoli i bardzo łatwo się rozłączają. Nie ma w nich takiego etapu zacisku, którego dziecko nie może szybko i sprawnie rozmontować. Co mnie zaskoczyło w klockach? Bardzo łatwo je zachować w czystości. Plastik, z którego są wykonane jest bezpieczny dla dzieci i może być myty pod bieżąca wodą. Przechowywanie ich tez nie sprawia problemu, Wystarczy sporych rozmiarów pudełko. Jego kształt i rozmiar jest zależny od ilości klocków. Najważniejsza jednak zaletą klocków jest czas jaki możemy spędzić przy wspólnej zabawie klockami. Jest to świetna forma rozrywki dla malucha, ale także dla rodzica. Mój mąż wspaniale sobie radzi budując coraz to bardziej skomplikowane wieże z naszą córką.

Odpowiednio wybrane klocki dla małych dzieci są jak najbardziej bezpieczną zabawką. Pozwólmy naszym maluchom doświadczać nowości związanych z tworzeniem konstrukcji. Niech przez zabawę poszerzają swoją wiedzę i horyzonty. Moja dwuletnia córka wciąż chętnie zagląda do pudła z klockami i mam nadzieje, że w przyszłości tez tak będzie.

Komentowanie jest wyłączone.