Bezpieczeństwo w pracy dzięki glikolowi propylenowemu

Bezpieczeństwo w pracy dzięki glikolowi propylenowemu

W najbliższym czasie we wszystkich jednostkach medycznych i sanitarnych, będą przeprowadzone kontrole jakość czystości. Głownie zwracać się będzie uwagę na to jak i czym dezynfekowane są powierzchnie, które maja styczność z różnymi zarazkami i bakteriami lub krwią pacjenta, co stanowić może zagrożenie dla zdrowia innych zdrowych pacjentów, także higiena musi być zachowa w najwyższej formie.

Sprawa dezynfekcja glikolem propylenowym

dezynfekujący glikol propylenowyJak się okazje jednym z najczęściej stosowanych środków chemicznych, które pozwalają utrzymać nam higienę w szpitalach jest dezynfekujący glikol propylenowy. Jest to najbardziej efektywny środek. gdyż w przeciągu kilku chwil od spryskania, zabija on na dziewięćdziesiąt dziewięć procent wszystkich bakterii i drobno ustrojów chorobotwórczych. Stawia go to na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wybór środka dezynfekującego do szpitali. Kolejnym jego atutem jest oczywiście cena, gdyż jego produkcja jest bardzo łatwa i prosta, także cena końcowa jest bardzo niska w porównaniu z innymi preparatami na rynku. Jest również bardzo wydajny, gdyż nie używa się go dużo, bo na rynku spotyka się koncentraty, czyli w tej samej pojemności butelki możemy umieścić więcej skoncentrowanego środka, który posłuży nam na dłuższy czas i będzie jeszcze bardziej wydajny. Kontrola ma wykazać, czy rzeczywiście wszystkie palcówki używają i mają na stanie w magazynie odpowiednie ilości tego środka dezynfekującego.

Higiena jest bardzo ważna, gdyż nie dbając o nią w takich miejscach jak szpitale czy ośrodki zdrowia, zarazki bardzo szybko mogą zacząć się mnożyć i zarażać inne osoby, tez kontrola stanu jakościowego każdej z tych jednostek jest niezbędna. Pokazuje to tylko jak ważnym elementem są środki dezynfekujące, by utrzymać czystość w szpitalach.

Komentowanie jest wyłączone.