Automat otwierający okna zaoszczędzi nam czas

Automat otwierający okna zaoszczędzi nam czas

Posiadanie własnej szklarni, z warzywami lub owocami własnej produkcji, to rewelacyjna alternatywa dla wyjałowionej żywności, która dominuje w sklepach. Kto jednak posiada taką szklarnie jest świadomy tego, ile pracy wymga hodowla czegokolwiek. Jednak koniec końców więcej jest z tego pożytku, niż cierpienia.

Kontrola temperatury w szklarni przy pomocy automatu

automat do otwierania okien w szklarniKażdy, kto zajmuje się hodowlą roślin w szklarni doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że efektywna uprawa może być zakłócona zbyt wysoką temperaturą i brakiem cyrkulacji powietrza. W małych szklarniach można rozwiązać ten problem w bardzo prosty sposób- poprzez zamontowanie wywietrzników. Większe wnętrza jednak potrzebują innych rozwiązań w postaci dodatkowych okienek. Trzeba jednak je regulernie otwierać i zamykać, co może być dużą uciążliwością, szczególnie wtedy, gdy musimy gdzieś wyjechać lub nie mamy możliwości konsekwentnie nadzorować przepływu powietrza. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdza sie automat do otwierania okien w szklarni, który na podstawie temperatury panującej w szklarni, sam otwiera lub zamyka okna. Zapobiega to przegrzaniu roślin lub ich ochłodzeniu, bo urządzenie ustawiamy na odpowiednią dla hodowli temperaturę. Automat nie wymaga zasilania prąde, gdyż miernikiem temperatury jest objętość cieczy w cylindrze urządzenia. Takie urządzenie regulujące temperaturę w szklarni jest doskonałym rozwiązaniem dla mniej lub bardziej zapracowanych hodowców.

Hodowla roślin w szklarni wymaga ciągłego nadzoru i kontroli temperatury. Zbyt duża ilość ciepła lub zbyt mała może spowodować, że roślny zwiędną. Nie zawsze jednak mamy czas na regularne otwieranie i zamykanie wywietrzników. Dlatego też tak wspaniałym rozwiązaniem są automaty, które same otwierają lub zamykają okna w szklarni. 

Komentowanie jest wyłączone.